Jest zwiastun "Śniegu już nigdy nie będzie". Polski kandydat do Oscara intryguje, światowa premiera w Wenecji

"Śniegu już nigdy nie będzie" został wybrany polskim kandydatem do Oscara, gdy jeszcze praktycznie nikt poza jury nie widział nawet zapowiedzi. Teraz, tuż przed światową premierą filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta na festiwalu w Wenecji, mamy wreszcie kilkuminutowy zwiastun.

Wielu kinomanów niecierpliwie czeka na poniedziałek, gdy w Wenecji po raz pierwszy zostanie pokazany publiczności "Śniegu już nigdy nie będzie". Pod koniec sierpnia mogliśmy obejrzeć krótki teaser, teraz Hollywood Reporter pokazał zwiastun, w którym pojawiają się grający główną rolę Alec Utgoff ("Stranger things"), a także m.in. Agata Kulesza, Maja Ostaszewska i Weronika Rosati.

Zobacz wideo "Śniegu już nigdy nie będzie" [ZWIASTUN]

Seksowny i dziwny masażysta w "Śniegu już nigdy nie będzie"

Jak zauważa dziennikarz THR, Utgoff w filmie Szumowskiej i Englerta jako tajemniczy masażysta z Ukrainy, który czaruje mieszkańców strzeżonego osiedla domków jednorodzinnych w Polsce, tu jest "o wiele bardziej seksowny i - jeśli to w ogóle możliwe - dziwny" niż w "Stranger things", w którym zagrał rosyjskiego naukowca. "Żenia jest z Czarnobyla i dostajemy wskazówki sugerujące, że został napromieniowany i dzięki temu ma supermoce. Widzimy go także, jak hipnotyzuje niektórych klientów. Może jest oszustem?" - pyta dziennikarz.

W obsadzie "Śniegu już nigdy nie będzie" znaleźli się m.in. Agata Kulesza, Maja Ostaszewska, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra i Krzysztof Czeczot. Produkcja Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta będzie mieć światową premierę w konkursie głównym festiwalu filmowego w Wenecji, który jest jednym z najbardziej prestiżowych na świecie konkursów. Ostatnio takie wyróżnienie spotkało polskich filmowców pięć lat temu. Dodatkowo "Śniegu już nigdy nie będzie" znalazł się w selekcji odwołanego amerykańskiego festiwalu Telluride.

"Śniegu już nigdy nie będzie". Katarzyna Figura o kandydacie do Oscara: W tej koncepcji jest coś nieoczywistego >>

Sama Szumowska ma na koncie dwa Srebrne Niedźwiedzie za reżyserię - za "Body/Ciało" (2015) oraz "Twarz" (2017). Jej ostatni film - "The Other Lamb" - miał światową premierę na festiwalu w Toronto, pierwszym i najważniejszym festiwalu filmowym Ameryki Północnej. To pierwsza anglojęzyczna produkcja w karierze reżyserki. Można go oglądać na Netfliksie.

Więcej o: