Zaginiony film "Grizzly 2" ukaże się po prawie 40 latach. Wystąpili w nim George Clooney i Laura Dern

37 lat temu George Clooney, Laura Dern i Charlie Sheen spotkali się na Węgrzech na planie filmu "Grizzly 2" - niezbyt dobrze zapowiadającego się sequela do produkcji o krwiożerczym niedźwiedziu. Zanim udało się zmontować efekty specjalne, producent wykonawczy przepadł wraz z całym budżetem. Kilka dekad później film udało się dokończyć - jeszcze w tym roku obejrzy go publiczność.
Zobacz wideo

"Grizzly 2" funkcjonuje w sieci również pod tytułami "Grizzly 2: The Predator" oraz "Grizzly 2: The Concert". Do tej pory film mieli okazję zobaczyć tylko członkowie ekipy produkcyjnej. Premiera kolejnej części serii o niedźwiedziu-mordercy, do złudzenia przypominającej słynne "Szczęki", była zaplanowana na 1983 rok. Nie doszło do niej, bo producent wykonawczy John Proctor zabrał pieniądze i ulotnił się po ukończeniu głównych zdjęć.

Zobacz też: "Janko Muzykant" odzyskał głos! We Włoszech odnaleziono zaginioną ścieżkę dźwiękową do przedwojennego filmu >>

Młodzi Clooney, Dern i Sheen wrócą na ekran. "Zwariowany czas"

Mało tego, że zniknął producent - Tom Reimann z serwisu Collider wspomina, że używane na planie mechaniczne niedźwiedzie spłonęły doszczętnie w niewyjaśnionych okolicznościach. Tym samym "Grizzly 2" nigdy nie ujrzał światła dziennego. Sprytni kinomani od wielu lat wymieniają między sobą nielegalne wersje filmu. Teraz jednak, blisko 40 lat po serii niefortunnych wydarzeń, firma GBGB International podjęła się zadania dokończenia montażu. Prace ruszyły jeszcze w zeszłym roku. Od stycznia w sieci można obejrzeć zwiastun.

 

Fabuła nie należy do skomplikowanych. Wszystko zaczyna się od wielkiego koncertu w parku narodowym. Nieopodal gigantyczny, wysoki na 20 stóp niedźwiedź grizzly wpada w morderczy szał po tym, jak kłusownicy zabijają jego młode. Gdy okazuje się, że niedźwiedź stwarza zagrożenie dla koncertu i rozczłonkowuje każdego, kogo spotka na drodze, dyrektorka parku upiera się, że przedstawienie musi trwać. Aby zabić niedźwiedzia, na miejsce zostaje wysłany francuski myśliwy (w tej roli John Rhys-Davies), jednak zwierzę i tak dociera na koncert. 

W obsadzie "Grizzly 2" znaleźli się młodzi, nieznani jeszcze George Clooney, Laura Dern i Charlie Sheen. Towarzyszyli oni m.in. Louise Fletcher, która zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki za rolę siostry Ratched w "Locie nad kukułczym gniazdem". Laura Dern przed laty wspominała, że "to był najbardziej zwariowany czas jej życia". - Miałam 16 lat, byłam w Budapeszcie przez trzy tygodnie z Georgem Clooneyem i Charliem Sheenem... I nie pisnę ani słowa więcej - powiedziała w rozmowie z A.V. Club. Z kolei Charlie Sheen dla roli w "Grizzly 2" odmówił propozycji zagrania głównej postaci w "The Karate Kid". Nic dziwnego, że później latami pluł sobie w brodę.

Film ma trafić do kin oraz serwisów streamingowych - jeżeli pojawi się na Netfliksie, na pewno nie przepuścimy tego seansu. 

Więcej o: