Startuje akcja "Kino to emocje". Joanna Kulig i Marcin Dorociński w wyjątkowej kampanii

Aby przypomnieć widzom o tym, że kina czekają na nich z otwartymi drzwiami, 4 września ruszyła kampania społeczna "Kino to emocje", w ramach której duże sieci oraz kina studyjne i lokalne, wspierane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, po raz pierwszy w historii będą wspólnie zachęcać do powrotu przed duży ekran. Pomagają im Joanna Kulig i Marcin Dorociński.
Zobacz wideo

Widzowie kochają kino – wskazują na to zarówno badania opinii, jak i rosnąca z roku na rok liczba sprzedawanych biletów. Choć lockdown nieco zachwiał tą statystyką, kina w całej Polsce są już ponownie otwarte. Duże sieci kinowe oraz kina studyjne i lokalne połączyły siły, by przypomnieć o sobie publiczności. W kinach, telewizji i internecie będzie można zobaczyć emocjonalne spoty z udziałem Joanny Kulig i Marcina Dorocińskiego, w których aktorzy przypomną, dlaczego warto znów wybrać się na seans.

Zobacz też: Gwiazdy wzięły udział w kampanii Ministerstwa Zdrowia. Pokazują, jak rozmawiać z kimś chorym na depresję >>

"Kino to emocje". Takiej akcji jeszcze nie było

Oglądanie filmów na dużym ekranie cieszy się ogromną popularnością, co potwierdzają liczby: w 2019 r. w polskich kinach sprzedano ponad 60,2 mln biletów. 2020 rok zapowiadał się podobnie, jednak pandemia i czasowe zamknięcie kin, uniemożliwiły pobicie kolejnego rekordu. W obliczu pandemii i trudnej sytuacji, w której znalazły się kina, polska branża kinowa zwarła szyki, by wyjść naprzeciw rodzimym kinomanom.

Kampania "Kino to emocje" wystartowała 4 września w kinach, telewizji i internecie. Jej głównym elementem są świetnie nakręcone i pełne emocji spoty z udziałem Joanny Kulig i Marcina Dorocińskiego, które przypominają, dlaczego kino to miejsce magiczne. Oprócz emisji spotów przewidziano także szereg działań w mediach społecznościowych, m.in. aktywności z aktorkami i aktorami za pośrednictwem ich kanałów. Wszystkie elementy łączyć będzie wspólny hasztag: #ChodźDoKina. 

 
 

"Kino to emocje" to wyjątkowa inicjatywa: pierwszy raz w historii wszystkie polskie kina jednoczą się we wspólnej akcji. W kampanię zaangażowały się sieci: Cinema City, Helios, Multikino oraz kina zrzeszone w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych w całej Polsce. Projekt współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wsparcia udzielili także: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz Polska Gildia Producentów. Patronami medialnymi kampanii są: Telewizja Polska, Radio Zet, Telewizja Polsat, Canal+, TVN, Wirtualna Polska, Filmweb, Onet, Gazeta.pl i Interia.pl.

- Wyjątkowe w tej kampanii jest to, że cała branża mówi jednym, wspólnym głosem: Chodź do kina! Wspierają nas w tym Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, producenci, twórcy i wykonawcy. Okres pandemii pokazał, jak ważne są kina dla naszej tożsamości. To w kinach najlepiej brzmią emocje filmu, to tutaj buduje on swoją historię na kolejne lata. To także dla widowni w kinie i wrażeń, wiążących się z kinowymi seansami, producenci, twórcy i aktorzy tworzą dzieła, które wchodzą do panteonu kultury. A widzowie nie muszą już za nimi tęsknić. Zapraszamy do wszystkich kin w Polsce - podkreśla Joanna Kotłowska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Nowe Kina.

A zatem #ChodźDoKina!

Więcej o: