Henryk Łapiński nie żyje. Aktor filmowy i teatralny miał 87 lat

W wieku 87 lat zmarł aktor Henryk Łapiński - poinformował Teatr Ateneum, w którym Łapiński pracował od 1956 roku. Aktor stworzył tam ponad 100 ról.

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że dziś (11 września 2020 r.) w wieku 87 lat zmarł HENRYK ŁAPIŃSKI, nieprzerwanie od 1956 roku aktor Teatru Ateneum" - czytamy na Facebooku Teatru Ateneum.

Henryk Łapiński do Teatru Ateneum trafił tuż po studiach aktorskich w Łodzi. Przez 64 lata stworzył 100 ról.

Henryk Łapiński nie żyje. "Jego śmiercią zamyka się definitywnie pewien rozdział"

"Kochał Ateneum całym sercem. Chętnie dzielił się swoimi wspomnieniami o dziejach naszego Teatru, życzliwie witał w zespole nowe osoby, szczególnie dbał o pamięć o zmarłych Koleżankach i Kolegach z Teatru. Wraz z Jego śmiercią zamyka się definitywnie pewien rozdział w dziejach naszego Teatru." - czytamy. "Spacerując kiedyś po Powązkach Janusz Warmiński powiedział do Henryka Łapińskiego: - Panie Henryku, przecież my nie umiemy nic innego robić, tylko teatr. Tam też musi być jakieś Ateneum. Dziś wierzymy w to jak nigdy dotąd" - wspomina teatr.

Łapiński występował także przed kamerą. Zagrał m.in. w "Człowieku z marmuru", "Polskich drogach", "Nocach i dniach", "Nie lubię poniedziałku" czy "Wyzwoleniu".

Więcej o: