Jay-Z produkuje dla Netfliksa western z gwiazdorską obsadą. Idris Elba kontra Jonathan Majors i sprawiedliwość

"The Harder They Fall" to tytuł westernu w reżyserii Jeymsa Samuela, który w niedalekiej przyszłości zostanie pokazany na Netfliksie. Postać grana przez Jonathana Majorsa, gwiazdora serialu "Lovecraft Country", wyruszy z zemstą w sercu na poszukiwania zabójcy swoich rodziców (w tej roli Idris Elba) i zabierze ze sobą nie byle jaką ekipę. Jednym z producentów wykonawczych jest Jay-Z.
Zobacz wideo

Zazie Beetz ("Joker", "Atlanta"), Lakeith Stanfield ("Knives Out", "Sorry to Bother You"), Delroy Lindo ("Da 5 Bloods", "The Good Fight"), a także nagrodzona Oscarem i Emmy aktorka Regina King ("Gdyby ulica Beale umiała mówić", "Watchmen") dołączyli do stuprocentowo afroamerykańskiej obsady "The Harder They Fall", nadchodzącego westernu produkcji Netfliksa. Wiemy, że na ekranie pojawią się obok Jonathana Majorsa i Idrisa Elby - odtwórców głównych ról w pierwszym pełnometrażowym filmie reżysera Jeymsa Samuela. O czym opowie western?

Zobacz też: "Oscary nie dla filmów bez kobiet, LGBTQ i mniejszości rasowych" - czytamy w mediach. To nieprawda >>

"The Harder They Fall". Jonathan Majors zbiera ekipę, żeby spuścić manto Idrisowi Elbie

Jak podaje serwis Deadline, scenariusz autorstwa Samuela i Boaza Yakina przedstawia historię wyjętego pod prawa Nata Love (Majors). Mężczyzna odkrywa, że mężczyzna (Elba), który dwadzieścia lat wcześniej zabił jego rodziców, wychodzi na wolność. Nat nie odpuści mu zbyt łatwo - postanawia odnowić kontakty ze swoją bandą, żeby wytropić mordercę i wymierzyć mu sprawiedliwość.

Oprócz Jaymesa Samuela film wyprodukują James Lassiter, Lawrence Bender i Jay-Z. Ten ostatni to stary znajomy reżysera, znanego szerzej pod pseudonimem scenicznym The Bullitts. Brytyjski muzyk i autor tekstów pochodzi z artystycznej rodziny - jego bratem jest Seal. Od początku działalności Samuel wplata do komponowanych utworów klimat muzyki filmowej - większości z jego wydawnictw towarzyszyły krótkie metraże. Na początku 2013 roku Samuel napisał, wyreżyserował i stworzył muzykę do krótkometrażowego westernu "They Die By Dawn", w którym wystąpili m.in. Michael K. Williams, Erykah Badu, Isaiah Washington, Jesse Williams i Rosario Dawson.

 

W 2017 roku The Bullitts sprawował pieczę nad powstaniem teledysku do utworu Jaya-Z "Legacy", zaś kilka lat wcześniej współpracował z raperem nad ścieżką dźwiękową do "Wielkiego Gatsby'ego". Serwis Variety jeszcze zeszłej jesieni podawał, że według źródeł związanych z produkcją, w "The Harder They Fall" zobaczymy podobne podejście do muzyki jak w przypadku kinowego hitu z Leonardo DiCaprio. Na razie nie jest znana dokładna data premiery nowego filmu. 

Więcej o: