Joanna Opozda zagrała Brigitte Bardot. "Oglądała mój casting, zaakceptowała mnie do tej roli"

"Brigitte Bardot cudowna" to najnowszy film Lecha Majewskiego, scenariusz powstał na podstawie jego powieści. Zdjęcia do produkcji już się zakończyły, tytułową postać zagrała Joanna Opozda. W produkcji znalazło się też miejsce dla innych ikon popkultury - m.in. Beatlesów i Elizabeth Taylor.

- Bardot oglądała mój casting, zaakceptowała mnie do tej roli - potwierdziła aktorka Joanna Opozda w rozmowie z Wideoportalem. Już wcześniej na Instagramie pisała, że to dla niej ogromny zaszczyt: "Wciąż ciężko mi uwierzyć w to, ze legenda kina, ikona - Brigitte Bardot oglądała moje zdjęcia i mój casting...".

Joanna Opozda jako Brigitte Bardot, Weronika Rosati jako Elizabeth Taylor. Kto jeszcze?

"Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot cudownej" to powieść, którą reżyser "Doliny Bogów" napisał, kiedy był na emigracji. W książce autor rozlicza się z dzieciństwem, swoją młodością i tym, co dla niego znaczyła Polska i jego rodzinne miasto, Katowice. Akcja filmu rozgrywa się w połowie XX wieku. Główny bohater, Adam, mieszka z matką, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Ojciec Adama bronił Albionu jako pilot II Wojny Światowej i słuch o nim zaginął - nie wiadomo nawet, czy wrócił z Anglii do Polski Ludowej. Przysyła paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy go nie spotkał, podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny. Marzy jednak, by wrócił.

Pewnego razu chłopak wybiera się do katowickiego kina Rialto na film Jean-Luca Godarda "Pogarda", w którym gra Brigitte Bardot. W trakcie seansu Adam dostaje się do buduaru francuskiej aktorki, a potem do hotelu, w którym mieszkają zarówno słynni aktorzy i artystki, jak i jego koledzy i koleżanki z klasy czy pracownicy bezpieki. Bohater będzie błądził po nieskończonych pokojach hotelu stworzonego ze snów i wyobrażeń, skąd będzie mógł trafić do różnych miejsc na świecie.

Brigitte Bardot to nie będzie jedyna gwiazda kina w filmie Majewskiego. Weronika Rosati wcieliła się na planie w Elizabeth Taylor, zobaczymy też Raquel Welch, którą sportretowała Katarzyna Dynowska. Według listy obsadowej pojawi się także Czwórka z Liverpoolu: Szymon Mysłakowski to filmowy George Harrison, Karol Kadłubiec - John Lennon, Rafał Malicki - Paul McCartney, a Mateusz Mosiewicz to Ringo Starr. Oprócz nich w obsadzie zobaczymy między innymi: Kacpra Olszewskiego, Magdalenę Różczkę, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Sapryka, Bogdana Kalusa oraz Elżbietę Okupską.

Zobacz wideo Weronika Rosati pokazała zakulisowe nagrania z festiwalu filmowego w Wenecji
Więcej o: