"25 lat niewinności" na szczycie, ostatni weekend był dla kin rekordowy

125 tysięcy widzów filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to najlepszy wynik ostatniego weekendu, ale także inne tytuły przyciągają widzów - padł rekord od czasu marcowego zamknięcia i potem czerwcowego ponownego otwarcia sal.

Chociaż kina zaczęły otwierać się w czerwcu, to o odbiciu kiniarze zaczęli mówić dopiero we wrześniu. Wpływ na to miały premiery - wcześniej dystrybutorzy wstrzymywali się z wprowadzaniem na rynek nowych tytułów, od sierpnia zaczęły wchodzić na duży ekran większe produkcje ("Tenet" Christophera Nolana czy animowany "Scooby Doo"). We wrześniu mieliśmy natomiast już kilka oczekiwanych, głośnych nowości. 

Po tym, jak 4 września Patryk Vega pokazał swoją "Pętlę", Disney zdecydował się na danie "zielonego światła" wstrzymywanej aktorskiej wersji "Mulan", a tydzień temu wszedł do kin "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Jana Holoubka. Całkiem nieźle radzi sobie także "After 2" - kontynuacja popularnej opowieści skierowanej przede wszystkim do młodzieży. 

Zobacz wideo "25 lat niewinności - sprawa Tomka Komendy" [ZWIASTUN]

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Spędził w więzieniu 6540 dni przez donos sąsiadki. Dopiero przed śmiercią przyznała, że jest niewinny >>

"Z każdą nową premierą frekwencja w polskich kinach z tygodnia na tydzień jest coraz wyższa. Za nami rekordowy frekwencyjnie weekend. Według danych BoxOffice.pl polskie kina odwiedziło prawie 300 tys. widzów. To o 12 proc. więcej niż w pierwszy weekend września i o 8 proc. więcej niż w drugi. Przyczyniły się do tego ostatnie premiery" - informuje Mariusz Spisz, Członek Zarządu Multikino S.A. Jak wyglądała frekwencja w ostatni weekend? Pierwsza piątka listy opublikowanej przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich prezentuje się następująco:

  • "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" 125 331
  • "Mulan" 49 435
  • "Pętla" 48 618
  • "After 2" 32 733
  • "Tenet" 14 567

Nie opuściła ani jednego widzenia przez 18 lat. Matka Tomasza Komendy nigdy go nie porzuciła >>

Więcej o: