Netflix po raz kolejny zaskakuje. Pojawił się zwiastun Resident Evil: Infinite Darkness

Fani Netflixa zdążyli się już przyzwyczaić, że na platformie nierzadko mogą zastać zaskakujące, a jednocześnie zachwycające produkcje. Nie inaczej może być w przypadku Resident Evil: Infinite Darkness.

Firma coraz bardziej skupia się na produkcji seriali i filmów na podstawie znanych gier. W planach znajdują się takie produkcje, jak Beyond Good & Evil, Diablo, Splinter Cell czy Resident Evil. W przypadku ostatniej znane są już dokładniejsze szczegóły.

Netflix. Resident Evil w dwóch wersjach

Resident Evil ma być aktorskim, liczącym osiem odcinków serialem, w którym przedstawiona zostanie historia Billie’ego Weskera i sióstr Jade w mieście New Raccoon - przekazuje portal www.purepc.pl. Serial jest tworzony przez niemiecką wytwórnię Constantin Film, która zyskała sławę dzięki produkcji filmów Resident Evil, natomiast za scenariusz ma być odpowiedzialny Andrew Dabb (Supernatural).

Jak się jednak okazuje, fani serii Resident Evil otrzymają coś jeszcze. Na podstawie japońskiego survival horroru Capcomu powstanie również serial Resident Evil: Infinite Darkness, który powinien ujrzeć światło dzienne jeszcze wcześniej.

Zwiastun Resident Evil: Infinite Darkness

Jako pierwszy informację o Resident Evil: Infinite Darkness przekazał portugalski oddział Netfliksa, ale niedługo później pojawiła się oficjalna zapowiedź podczas targów Tokyo Games Show.

Przyszła produkcja będzie animowanym miniserialem, w którym główne postacie będą doskonale znane fanom serii Resident Evil. Chodzi o Leona S. Kennedy'ego i Claire Redfield. Pierwszy opublikowany zwiastun mocno przypomina fabułę z gry.

 
Zobacz wideo Niezwykły talent do szachów i uzależnienie od lekarstw. "Gambit królowej" - serial Netflixa z Marcinem Dorocińskim