"Avatar 2". James Cameron zdradza, jak idą prace nad następnymi częściami. "Skończyliśmy kręcenie"

Prace nad kolejną częścią filmu "Avatar" powoli dobiegają końca. Reżyser pochwalił się, że posiada już nakręcone wszystkie sceny do drugiej części, zaś niebawem mają zostać dokończone prace nad "Avatarem 3".

Fani serii "Avatar" nie mogli się doczekać doniesień o zakończeniu prac nad kolejnymi częściami filmu. Wygłoszone przez reżysera informacje mogą tylko napawać optymizmem w kontekście debiutu drugiej części.

Avatar 2 i 3. Prace nad dwoma kolejnymi częściami filmu na finiszu

Prace na planie "Avatara 2" i "Avatara 3" rozpoczęły się już w 2017 roku. Początkowo (przez dwa pierwsze lata) wszystko szło zgodnie z planem - zdjęcia kręcone były w technologii motion capture, po czym zdecydowano się na zdjęcia tradycyjne.

W marcu 2020 roku prace musiały zostać zawieszone wskutek pandemii COVID-19. Wśród krajów, które najlepiej poradziły sobie ze skutkami koronawirusa znalazła się właśnie Nowa Zelandia, co pomogło wrócić ekipie na plan już w czerwcu.

Avatar 2. James Cameron zdradza, że ma 90% materiału do dwóch najbliższych części

James Cameron podzielił się informacjami na temat swoich produkcji w rozmowie z Arnoldem Schwarzeneggerem w ramach Austrian World Summit for the Environment. Reżyser potwierdził, że premiera "Avatara 2" odbędzie się w grudniu 2022 roku, co oznacza, że na dopracowanie efektów specjalnych będzie miał prawie dwa lata.

 

- W dniu, w którym skończymy prace nad "Avatarem 2" będziemy zaczynać "Avatara 3". W Nowej Zelandii wspólnie z aktorami kręcimy resztę. "Avatara 2" skończyliśmy, a do "Avatara 3" mamy 95% materiału - wyznał Cameron.

Kolejne części "Avatara" mają sukcesywnie debiutować na rynku w 2-letnich odstępach. Oznacza to, że fani otrzymają nowe produkcje w 2024, 2026 i 2028 roku. Cała seria ma liczyć łącznie pięć filmów.

Zobacz wideo Film o oskarżonych o spisek organizatorów protestu w 1968 ."Proces Siódemki z Chicago" [ZWIASTUN]
Więcej o: