Maciej Musiałowski w "Polocie". Ma być śmiesznie, przejmująco, zaskakująco - jest zwiastun

Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. W "Polocie" główną rolę gra Maciej Musiałowski, twórcy pokazali zwiastun.

"Polot" to - jak zapowiadają twórcy - spojrzenie na życie współczesnych dwudziestokilkulatków i ich zderzenie z dorosłością. Główny bohater po śmierci ojca wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. Karol będzie musiał ostrożnie dobierać zarówno przyjaciół, jak i biznesowych partnerów. Czy uda mu się osiągnąć sukces na własnych warunkach? - Postać Karola bardzo mnie zaciekawiła. To chłopak z marzeniami, z wizją, z potrzebą zadbania o własne życie. Fajnie, że takie kino powstało - mówi o "Polocie" Maciej Musiałowski ("Sala samobójców. Hejter"). Aktor dodaje:

Wydaje mi się, że obecnie sporo jest młodych ludzi, którzy widząc w internecie ten wielki świat i tyle możliwości pragną spełniać swoje marzenia. I to mi się bardzo podoba w tym filmie – to konsekwentne dążenie do realizacji własnych pasji. Wielkie brawa dla Michała Wnuka za stworzenie tak pięknej opowieści.

Maciej Musiałowski w "Polocie" - zobacz zwiastun

Zobacz wideo Polot - zwiastun

Film Michała Wnuka trafi do kin 23 października. Oprócz Macieja Musiałowskiego w obsadzie są m.in. Tomasz Włosok, Eryk Kulm jr, Pola Błasik, Iza Kuna oraz Andrzej Konopka. - Jeśli widz szuka współczesnego filmu o młodych ludziach i marzeniach, śmiesznego, przejmującego, zaskakującego, to prawdopodobnie to jest film dla was. Będą samoloty, sterowce, zachody słońca, miłość, ambicja, rywalizacja i pierwsze kroki w chmurach - dodaje reżyser filmu.

Igo z zespołem Clock Machine promuje film "Polot". Maciej Musiałowski leci po marzenia [TELEDYSK] >>

Przedpremierowo "Polot" będzie można zobaczyć na pokazie specjalnym podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk. Za produkcję filmu „Polot” odpowiada Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Dystrybutorem jest NEXT FILM.

Więcej o: