Tomasz Oświeciński nie będzie już pracował z Vegą: Wszystkie jego filmy są do siebie podobne

Tomasz Oświeciński swoją aktorską karierę zawdzięcza z pewnością filmom Patryka Vegi, ale nie zamierza z nim więcej współpracować. - Chciałbym się rozwijać. Mam nadzieję, że w przyszłości zagram u pana Smarzowskiego czy Agnieszki Holland - powiedział w rozmowie z jastrzabpost.pl.

"Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć", "Służby specjalne", "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", "Pitbull. Nowe porządki", "Botoks", "Plagi Breslau", "Kobiety mafii", "Poltyka" - lista produkcji, przy których współpracowali Tomasz Oświeciński i Patryk Vega jest długa. W kilku ostatnich filmach reżysera Oświeciński jednak się nie pojawił. Okazuje się, że to już koniec ich spotkań na planie filmowym.

Tomasz Oświeciński: Patryk robi podobne filmy. Ja bym chciał zrobić coś więcej, coś innego

- Zakończyłem przygodę z Patrykiem. Dziękuję Patrykowi, że zaistniałem i z tego żyję. Gram w teatrze. Ale ten etap jest zakończony - mówi aktor, trener personalny i zawodnik MMA w jednej osobie. Oświeciński dodaje:

Chciałbym się rozwijać. Mam nadzieję, że w przyszłości zagram u pana Smarzowskiego czy Agnieszki Holland. To jest moje marzenie. Patryk robi podobne filmy. Wszystkie są mniej więcej do siebie podobne. Ja bym chciał zrobić coś więcej, coś innego.

Tymczasem Oświcińskiego można oglądać w serialu "M jak miłość", a najnowszym tytułem w jego filmografii są "Swingersi" Andrejsa ??isa. Ten tytuł wszedł do kin w lutym 2020 roku. Vega z kolei we wrześniu wypuścił "Pętlę" z Antonim Królikowskim w głównej roli.

Pogoda się psuje, ludzie ruszyli do kin. Wyprzedane seanse, rekordowa frekwencja >>

Ostatnim filmem Wojciecha Smarzowskiego jest świetnie przyjęty przez krytyków i widzów "Kler" z 2018 roku, aktualnie reżyser pracuje nad filmem roboczo zatytułowanym "W2" nawiązującym do jego "Wesela". Nominowana do Oscara i nagradzana m.in. w Cannes i Berlinie Agnieszka Holland nakręciła ostatnio "Szarlatana", którego będzie można oglądać w polskich kinach od 9 października. 

Zobacz wideo Zwiastun produkcji "Szarlatan", nowego filmu Agnieszki Holland
Więcej o: