Reżyser "The End": Znalazłem aktorów, którzy nie bali się pokazać jak naprawdę wygląda show-biz

"To pierwszy polski film fabularny, który jest twórczym odniesieniem do trwającej wciąż pandemii" - zapowiadają twórcy islandzko-polskiej koprodukcji "The End". Scenariusz inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami, a producentka zapowiada, że wiele gwiazd i celebrytów zobaczy siebie na ekranie.

- Myślę, że wiele gwiazd i celebrytów zobaczy siebie na ekranie. Niekoniecznie w świetle w jakim błyszczą na ściankach i w jakim sami chcieliby się pokazać - mówi Ewa Lewandowska o filmie "The End". O czym opowiada scenariusz? 

"Siedmioro sławnych aktorów daje się wciągnąć w grę, której finału nikt nie jest w stanie przewidzieć. W chwili, gdy cały świat znajduje się w zawieszeniu, a przyszłość wydaje się więcej niż niepewna, otrzymują intratną propozycję. I choć nie jest ona szczytem ich ambicji zawodowych, nie zamierzają z niej zrezygnować. Seks, intrygi, zdrady, donosy, nielojalność, oszustwa, a wszystko przykryte sztucznym uśmiechem". 

Reżyser: aktorzy musieli znaleźć w sobie odwagę, by narazić się kolegom z branży

Producentami są Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes ("Underdog", "365 dni"), a scenariusz inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. - Dobre kino musi być odważne, pełne emocji i poruszać zagadnienia, którymi widz jest żywo zainteresowany. Dlatego ten film taki właśnie jest. Pokazuje kulisy polskiego show-bizu. Cieszę się, że znalazłem aktorów, którzy nie bali się pokazać jak jest naprawdę. Wymagało to od nich dużego dystansu do siebie i odwagi, by narazić się kolegom z branży. Zaowocowało to genialnymi kreacjami, takimi, o których każdy aktor marzy -  mówi reżyser Tomasz Mandes.

Zobacz wideo Underdog - zwiastun filmu o MMA

W "The End" występują m.in. Aleksandra Popławska, Paulina Gałązka, Agnieszka Wielgosz, Jarosław Boberek, Tomasz Karolak, Przemysław Sadowski, Piotr Witkowski, Katarzyna Figura, Janusz Chabior, Magdalena Lamparska, Mirosław Zbrojewicz oraz Joanna Kurowska.

Więcej o: