Powstanie film o Beacie Kozidrak. Za projektem stoją producenci "Bożego Ciała"

Rozpoczęły się prace nad filmem o Beacie Kozidrak. Produkcja powstaje w tudiu Aurum Film, a za jego reżyserię odpowiada Piotr Domalewski. Producenci tego dzieła mają już na koncie takie produkcje jak nominowane do Oscara "Boże Ciało".

O tym, że rozpoczęły się prace nad filmem fabularnym, którego bohaterką będzie Beata Kozidrak, informuje portal Filmweb. Za jego realizację odpowiada studio Aurum Film, które stworzyło takie filmy jak "Ostatnia rodzina" i "Boże Ciało". Reżyserem i współproducentem produkcji jest  Piotr Domalewski. Twórca ten znany jest przede wszystkim z reżyserii wielokrotnie nagradzanej "Cichej Nocy".

Beata Kozidrak o filmie o niej samej: To się dzieje naprawdę. Jestem bardzo podekscytowana

Informację o tym, że taki film rzeczywiście powstaje, potwierdziła także Beata Kozidrak, która napisała na Instagramie:

Myślę, że moje barwne życie w ciekawy sposób można pokazać na ekranie! Będę wspierać twórców filmu, żeby powstał interesujący, piękny i mądry obraz, w którym będzie dużo muzyki. To się dzieje naprawdę. Jestem bardzo podekscytowana!!! Trzymajcie kciuki.
 

Piotr Domalewski stworzył już jedną produkcję dotyczącą Beaty Kozidrak. W 2019 roku w Teatrze Współczesnym w Szczecinie odbyła się premiera spektaklu "Być jak Beata". Jego pomysłodawcą był właśnie Domalewski.

- Beata Kozidrak to ikona polskiej popkultury. Od dawna chciałem zrobić film oparty na jej historii. Kim tak naprawdę jest Beata? Jak przez 40 lat nieustannego bycia na topie udało jej się pozostać sobą? Kim jest ikona popkultury, która od lat elektryzuje fanów? Kim jest artystka, której cała kariera to nieustanne bycie na topie? Tego chciałbym się dowiedzieć. Myślę, że wielu z nas tego chce - powiedział reżyser w rozmowie z Filmwebem. 

Zobacz wideo Beata Kozidrak przechytrzyła cenzurę jednym prostym trikiem [Popkultura odc. 39]
Więcej o: