Nie żyje Dorota Kawęcka. Aktorka znana z "07 zgłoś się" i "Domu" miała 69 lat

Dorota Kawęcka zmarła po długiej chorobie, widzowie najlepiej znali ją z roli Lidki Jasińskiej w serialu "Dom" czy jako milicjantkę Elkę Iwanowską z kultowego "07 zgłoś się". Aktorka zajmowała się także reżyserią dubbingu i użyczaniem głosu postaciom z filmów, to ona przemówiła jako Daphne w "Scooby i Scrappy Doo" czy Betty w klasycznych "Flintstonach".

Dorota Kawęcka zmarła w wieku 69 lat po długiej chorobie. O jej śmierci poinformował w mediach społecznościowych syn artystki. "Dziś w nocy po bardzo ciężkiej walce z chorobą odeszła moja Mama, Dorota Kawęcka. Spoczywaj w pokoju" - napisał w statusie na Facebooku. Informację podał dalej zajmujący się dubbingiem portal wsyncu.pl.

Nie żyje Dorota Kawęcka. Miała 69 lat

Dorota Kawęcka urodziła się w 1951 roku w Warszawie, gdzie ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. W trakcie swojej kariery związana była ze scenami teatrów: Nowego, Popularnego i Szwedzka 2/4. Rozpoznawalność przyniosły jej role w serialach "07 zgłoś się" czy "Dom" - w tym drugim zagrała Lidkę, matkę Mietka Pocięgło. Pojawiła się też w popularnym "M jak miłość" gdzie wcieliła się w Bożykową.

Przez lata aktorka zajmowała się dubbingiem. Użyczyła głosu takim postaciom jak Betty z klasycznych "Flintstonów", Daphne ze "Scooby i Scarpy Doo", w serialu "Mała Syrenka" była Adelą, słyszeliśmy ją też w "Gumisiach". Od 1993 roku zajmowała się także reżyserią dubbingu, na liście jej projektów znajdują się m.in. takie tytuły jak: "Fraglesy", "Garfield i przyjaciele", "Nowe przygody Madeline", "Pani Pająkowa i jej przyjaciele ze Słonecznej Doliny", "Świnka Peppa", "Lucky Luke: Daisy Town" czy "Księga dżungli" z 2012 roku.