"A Perfect Enemy". Tomasz Kot w międzynarodowej produkcji [ZWIASTUN]

Tomasz Kot i Athena Strates to główni aktorzy thrillera psychologicznego "The Perfect Enemy", wyreżyserowanego przez Hiszpana Kike Maillo. Jest pierwszy zwiastun ekranizacji bestsellerowej powieści Amelie Nothomb.

"The Perfect Enemy" to thriller opowiadający historię architekta Jeremy'ego Angusta (w tej roli Tomasz Kot), który poznaje gadatliwą Texel Textor (Athena Strates) na paryskim lotnisku. Jeremy z jej powodu spóźnia się na samolot. I chociaż spotkanie wydaje się przypadkowe, szybko okazuje się, że to coś więcej. Reżyser opowiada o produkcji:

W czasie, w którym ciągle wystawiamy się na osąd i pokaz innym, w 'The Perfect Enemy' chciałem opowiedzieć o potworach, które chowamy w szafie. O grzechach, które staramy się ukryć nie tylko przed innymi, ale i przed sobą. O wadach, które zamiatamy pod dywan w nadziei, że nikt ich stamtąd nie wyciągnie.

Tomasz Kot w thrillerze "The Perfect Enemy" - zwiastun

Zobacz wideo "A Perfect Enemy" [ZWIASTUN]

Światowa premiera produkcji, której scenariusz powstał na podstawie "Kosmetyki wroga" Amelie Nothomb, jest zaplanowana na 16 października podczas Katalońskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sitges. W obsadzie znalazła się także Marta Nieto, która wystąpiła w nominowanym do Oscara krótkometrażowym filmie "Matka" Rodrigo Sorogoyena.

- Jesteśmy szczęśliwi, że 'A Perfect Enemy' będzie miał światową premierę w Stiges i nie możemy się doczekać momentu, w którym widzowie zobaczą ten porywający thriller. Książka Amelie Nothomb była inteligentna, psychologiczna i pełna zwrotów akcji. Jej adaptacja była wyzwaniem, a Kike stworzył mocny, intensywny film, z którego jesteśmy dumni - mówią "Variety" dystrybutorzy na rynek amerykański. - Fakt, że Amelie spodobała się ekranizacja jej książki to pozytywny znak dla dystrybutorów i dobry omen dla międzynarodowego odbioru naszego filmu - dodają producenci  z paryskiej firmy The Project.

Więcej o: