Netflix nie poprzestaje na "Enoli Holmes". Będzie kolejna produkcja z Sherlockiem

Po sporym sukcesie "Enoli Holmes" Netflix chce kontynuować dobrą passę z kolejnymi przygodami najsłynniejszego detektywa świata i spółki. Mówi się, że platforma szykuje film o początkach kariery Sherlocka pod roboczym tytułem "Sherlock Junior".

Jak podają serwisy Movieweb i iMDB, nowy film pokaże zarówno młodszą wersję postaci genialnego detektywa, jak i jego pomocnika, doktora Johna Watsona. Zobaczymy, jak kultowy duet spotyka się po raz pierwszy i wyrusza we wspólną drogę. Pojawiło się już nawet wstępne streszczenie fabuły filmu.

Zobacz wideo Millie Bobby Brown, Henry Cavill, Helena Bonham-Carter i Sam Claflin w filmie "Enola Holmes" [ZWIASTUN]

"Sherlock Junior". Bystre dzieciaki na czele z Sherlockiem ruszają do akcji

"'Sherlock Junior' ukazuje młodego Johna Watsona, który łączy siły z nowym sąsiadem, Sherlockiem Holmesem, aby rozwiązać zagadkę dziwnego zniknięcia w ich mieście i problem klątwy, którą na miasto rzuciła czarownica. Budując zespół innych dzieciaków z detektywistycznymi zapędami, Watson i Holmes muszą współpracować, aby uniknąć spotkania z niebezpiecznymi złodziejami, jeśli mają zachować szansę na znalezienie skarbu, który zostawiła wiedźma" - czytamy w opisie podanym przez Movieweb. Według źródeł Netflix zatrudnił do pracy przy projekcie Matta Kuzmę oraz Ehrena Krugera, który niedawno współtworzył scenariusze do "Dumbo", "Transformers: Age of Extinction" i "Top Gun: Maverick". 

Warto wspomnieć, że blisko sto lat temu ukazał się niemy film pod tytułem "Sherlock Jr.", którego reżyserem był Buster Keaton. Nie opowiadał on jednak bynajmniej o początkach kariery Holmesa - to jedna z najsłynniejszych parodii historii Arthura Conana Doyle'a. W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku młody kinooperator marzy o tym, by zostać wielkim detektywem i zdobyć serce ukochanej dziewczyny. Niestety, jego rywal oskarża go o kradzież zegarka. Dziewczyna chce wierzyć w niewinność adoratora, ale bohaterowi nie udaje się jej dowieść. Przygnębiony, zasypia w pracy podczas seansu. We śnie, jako genialny detektyw Sherlock Junior, musi rozwiązać zagadkę skradzionych pereł. Cały film obejrzycie na YouTube: