20. MFF Nowe Horyzonty i 11. American Film Festival w nowej formule. Wiele filmów obejrzymy online

Organizatorzy festiwali Nowe Horyzonty i American Film Festival podjęli decyzję o przeniesieniu obu wydarzeń na platformę online. W dniach 5-15 listopada w tej formie będzie można obejrzeć ponad 170 nowych filmów (w tym ponad 130 pełnometrażowych) z programu obu festiwali.

"Przygotowywaliśmy się na każdy scenariusz. Budowę naszej platformy video rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu. Naszym celem było jednak zorganizowanie festiwalu z widzami w kinie, pokazami na dużym ekranie, spotkaniami z gośćmi. Pandemia jednak przyspieszyła. Przyzwolenie na to, żeby nasi widzowie tłumnie gromadzili się w Kinie Nowe Horyzonty, byłoby nieodpowiedzialne. Dlatego musimy na razie zapomnieć o festiwalach, jakie znamy. Ale jednocześnie nie chcemy zapominać o naszych widzach, do których pragniemy dotrzeć z naszym programem" - piszą we wspólnym oświadczeniu Roman Gutek, Urszula Śniegowska i Marcin Pieńkowski, organizatorzy MFF Nowe Horyzonty i American Film Festival.

Zobacz wideo "Mank". Klimat starego Hollywood w nowym filmie Davida Finchera [ZWIASTUN]

Nowe Horyzonty i American Film Festival odbędą się w sieci. Będzie na co popatrzeć

Według ich zapowiedzi w pierwszej połowie listopada chętni kinomani dostaną szansę obejrzenia aż 170 produkcji, które przewidziano w programie tegorocznych edycji wydarzeń. "Wierzymy, że za rok spotkamy się zdrowi i spragnieni kina na dużym ekranie. Część filmów z tegorocznych wirtualnych edycji pokażemy w lipcu przyszłego roku na pokazach kinowych podczas następnych Nowych Horyzontów. Wciąż bowiem wierzymy w siłę tego medium i w to, że miejsce filmów jest w kinie. Wrócimy z naszymi festiwalami silniejsi i z Państwem w salach Kina Nowe Horyzonty i Dolnośląskiego Centrum Filmowego" - zapewniają organizatorzy.

Osoby, które zakupiły karnety bądź akredytacje, mają możliwość obejrzenia 50 filmów na platformie. Będzie możliwość przełożenia karnetu na przyszły rok lub zwrócenia go. Decyzję można podjąć do 21 października, a więc po szansie na zapoznanie się z pełnym programem festiwalu, który zostanie ogłoszony 20 października o 12.00. Sprzedaż biletów i dostępów na platformę rozpocznie się 27 października o 12.00.

Więcej o: