Żebrowski po ponad 20 latach znów w ułańskiej czapce. Czyta Szycowi "Pana Tadeusza" - i to wszystko w reklamie

- Ja uwielbiam Michała, ale zaczęło mnie wkurzać, że zawsze zamawia z jednego miejsca - mówi w spocie Borys Szyc. Po czym "wkręca" Michała Żebrowskiego tak, że ten musi mu w zamian czytać "Pana Tadeusza".

"Michał Żebrowski dotychczas zamawiał burgery tylko z jednego miejsca. Borys Szyc obiecał, że znajdzie przynajmniej tak samo dobre, jeśli nie lepsze. Czy się udało? Zobaczcie historię jednego zakładu..." - tak brzmi zapowiedź klipu na YouTubie. Aktorzy wystąpili w nowej reklamie McDonald'sa.

 

Dlaczego Żebrowski po przegranym zakładzie musi czytać akurat "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza? To jedna z jego najbardziej znanych filmowych ról - zagrał tytułowego bohatera w ekranizacji wyreżyserowanej przez Andrzeja Wajdę. Produkcja, w której pojawili się m.in. Alicja Bachleda Curuś, Marek Kondrat czy Bogusław Linda, miała premierę w październiku 1999 roku. W kinach obejrzało go prawie 6,2 mln widzów - to drugi najchętniej oglądany film po 1989 roku. Wyprzedza go tylko "Ogniem i mieczem", także ekranizacja klasyki i także z Żebrowskim w jednej z głównych ról. 

Także Szyc ma na koncie role w filmowych wersjach książek, np. "Zemście" wg Aleksandra Fredry, ale także współczesnych pisarzy - "Wojnie polsko-ruskiej" na podstawie powieści Doroty Masłowskiej czy "Pokocie", którego scenariusz powstał na podstawie "Prowadź swój pług przez kości umarłych" Olgi Tokarczuk. Niedługo będzie można go oglądać w "Królu" - pierwowzorem jest powieść Szczepana Twardocha.

Zobacz wideo Nowy serial na podstawie powieści Szczepana Twardocha. "Król" [ZWIASTUN]

Michał Żebrowski ostatnio nie pojawia się w kinie, ale od 2010 roku jest dyrektorem warszawskiego Teatru 6. Piętro. Rok później dołączył do obsady serialu "Na dobre i na złe", w którym gra do tej pory.

"Wiedźmin". Tak o filmie z Michałem Żebrowskim mówiły media w 2001 roku. Sapkowski: "Fabryka snów" snem jeno pozostaje >>

Więcej o: