Ridley Scott szykuje biografię Napoleona. Główną rolę zagra Joaquin Phoenix

Joaquin Phoenix i Ridley Scott ponownie spotkają się w historycznych okolicznościach. Jak podał serwis Deadline, reżyser przygotowuje film biograficzny o Napoleonie Bonaparte pod tytułem "Kitbag". Phoenix, zdobywca Oscara dla najlepszego aktora w 2019 roku, wcieli się we francuskiego wodza.

20 lat temu Ridley Scott nakręcił słynnego "Gladiatora", gdzie Joaquin Phoenix zagrał rzymskiego cesarza Kommodusa. Z władzą jest aktorowi do twarzy, o czym Scott doskonale wie - Phoenix został bowiem obsadzony w jego najnowszym projekcie jako generał i cesarz Francji. Deadline wskazuje, że tytuł "Kitbag" zaczerpnięto z powiedzenia Napoleona "There is a general’s staff hidden in every soldier’s kitbag" (w luźnym tłumaczeniu: "W plecaku każdego żołnierza jest sztab generała").

Zobacz wideo "Joker". Joaquin Phoenix w oscarowej roli komika popadającego w obłęd

Joaquin Phoenix będzie Napoleonem Bonaparte. Ridley Scott ma ręce pełne roboty

W serwisie Deadline czytamy, że "Kitbag" ma być "oryginalnym i intymnym spojrzeniem na szybką wspinaczkę Napoleona po drabinie władzy aż do funkcji cesarza, ukazaną przez pryzmat jego uzależniającej i często niestabilnej relacji z żoną i prawdziwą miłością, Józefiną". Celem filmu jest "uchwycenie słynnych bitew Napoleona, a przy tym nieustępliwej ambicji i zdumiewającego strategicznego umysłu niezwykłego przywódcy wojskowego i wojennego wizjonera". Scenariusz do "Kitbag" napisał współpracownik Scotta, David Scarpa ("All the Money in the World"). Film wyprodukują Scott i Kevin Walsh.

Za projektem stoi 20th Century Studios, dla którego Scott doprowadza do finału inną historyczną opowieść - "The Last Duel", gdzie główne role zagrali Adam Driver i Matt Damon.  Głównymi bohaterami są normański rycerz Jean de Carrouges (Damon) i giermek Jacques Le Gris (Driver). Carrouges wraca z wojny i oskarża Le Gris'a o zgwałcenie jego żony, Margerite de Carrouges (w tej roli Jodie Comer). Nikt nie wierzy kobiecie, a jej mąż apeluje do króla Francji Karola VI (Ben Affleck), aby ten cofnął pozytywny dla Le Gris'a wyrok. Staje na tym, że mężczyźni stoczą pojedynek na śmierć i życie. Jeśli Jean de Carrouges przegra, jego żona zostanie spalona na stosie za fałszywe oskarżenie. Przyjaciele stają się największymi wrogami, a każdy fałszywy ruch ma największą cenę. 

Premiera "The Last Duel" jest zaplanowana na październik 2021 roku. Zanim jednak Ridley Scott zabierze się za "Kitbag", w kolejce ma jeszcze film na podstawie książki "Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku", napisanej przez Sarę Gay Forden. Lady Gaga dostała rolę Patrizii Reggiani, byłej żony dziedzica rodziny Guccich, skazanej za zlecenie jego morderstwa. Maurizio Gucci został zabity w 1995 roku na schodach przed swoim biurem, gdy szedł do pracy. Oprócz Gagi w dramacie pojawią się Robert De Niro, Jared Leto, Al Pacino, Adam Driver i Jack Huston.