Odcięta od świata Julia Kijowska. Zobacz zwiastun "Fisheye"

Izolacja - to słowo nabrało nowej treści w czasach pandemii. W nagrodzonym na tegorocznym Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w Koszalinie thrillerze Michała Szcześniaka "Fisheye", główna bohaterka, Anna, mierzy się z ekstremalną sytuacją, jaką jest nieoczekiwane, całkowite odcięcie od świata.

Grająca Annę Julia Kijowska, pamiętna z takich filmów jak "Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego, "Zjednoczone stany miłości" Tomasza Wasilewskiego czy "Miłość" Sławomira Fabickiego, wspominała:

Chcieliśmy, żeby tak jak w dobrym kinie gatunkowym, ta opowieść miała wymiar metaforyczny. Dla mnie to była opowieść o psychicznym czyśćcu i o utracie. 

Jednym z partnerów Kijowskiej na planie filmowym był Piotr Adamczyk, który gra enigmatycznego (do czasu) porywacza. Swoją opinię na temat gry koleżanki wyraził w sposób jednoznacznie entuzjastyczny. - To, co zrobiła Julka było wspaniałe. I to, że tak świetnie zagrała zupełnie mnie nie zaskoczyło - powiedział. 

Zobacz wideo Fisheye [ZWIASTUN]

W Koszalinie Kijowskiej przypadł Jantar 2020 za główną rolę kobiecą, a "Fisheye" otrzymał już zaproszenia na kolejne festiwale, tym razem zagraniczne. Weźmie udział w Annual Whitaker St. Louis International Film Festival w USA oraz w festiwalu kina niezależnego Revelation Perth w Australii. O czym opowiada?

Fisheye to wizjer, a zarazem jedyny kontakt ze światem Anny (Kijowska), która właśnie dokonała wielkiego odkrycia naukowego. Niestety nie dane jest jej nacieszyć się owocami swej pracy. Zostaje porwana i poddana obserwacji w zamknięciu. Przez tytułowy wizjer śledzi życie najbliższych, którzy nie szczędzą wysiłków, by ją odszukać. Jednocześnie nawiązuje skomplikowaną relację z porywaczem. Zdesperowana kobieta zaczyna rozumieć, że aby się uwolnić, musi rozwikłać tajemnicę z przeszłości. "Fisheye" pojawi się w kinach 13 listopada.

Jeszcze nie widzieliśmy Amy Adams i Glenn Close w takim wydaniu. Jest zwiastun filmu "Elegia dla bidoków" >>