"Tarapaty 2" z Europejską Dziecięcą Nagrodą Filmową

"Tarapaty 2" zdobyły nagrodę Europejskiego Jury Dziecięcego Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Schlingel w Chemnitz w Niemczech. Film nadal można oglądać w kinach.

Europejską Dziecięcą Nagrodę Filmową (European Children’s Film Prize) odebrała reżyserka i scenarzystka Marta Karwowska. Festiwal Schlingel odbywa się corocznie od 1996 roku. Europejskie Jury Dziecięce przyznaje nagrodę w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmów Dziecięcych. W skład jury wchodzą dzieci z różnych europejskich państw. Nagroda jest przyznawana od 2003 roku.

"Tarapaty 2" z festiwalowym sukcesem - teraz czas na największy festiwal kina dla najmłodszych widzów

To nie koniec festiwalowej ścieżki "Tarapatów 2" - film znalazł się również w programie trwającego właśnie Cinekid Festival w Amsterdamie, największego międzynarodowego festiwalu filmów i nowych mediów dla dzieci. Festiwal Cinekid każdego roku przyciąga ponad 50 tysięcy widzów. To największy festiwal kina dla najmłodszych widzów i nowych mediów skierowanych do dzieci na świecie - corocznie odbywa się w Westergasfabriek w Amsterdamie i około czterdziestu innych lokacjach w Holandii. Skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 14 lat. W tym roku festiwal odbywa się w formie hybrydowej – stacjonarnie i online.

Na lata zapomnieliśmy o kinie familijnym, a przecież tak dobrze nam szło. "Tarapaty" to dobrze wykorzystana druga szansa >>

"Tarapaty 2" można wciąż oglądać w kinach w całej Polsce. W księgarniach z kolei jest dostępna książka "Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2" – zwariowana powieść kryminalna dla całej rodziny autorstwa Marty Karwowskiej i Katarzyny Rygiel, z ilustracjami Marty Ruszkowskiej. Powieść można również wysłuchać - audiobook czyta Piotr Głowacki.

Zobacz wideo

Twórców filmu zainspirowała prawdziwa historia kradzieży, w wyniku której z Muzeum Narodowego w Poznaniu zniknęło jedyne w polskich zbiorach dzieło Claude'a Moneta. O kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki - ona i jej przyjaciel Olek muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet znany z pierwszych "Tarapatów" rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. "Tarapaty 2" to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.

<<Reklama>> Książki z serii "Tarapaty" dostępne są w formie e-bookó w Publio.pl >>

Więcej o: