Sophia Loren po raz pierwszy od 11 lat w filmie. Netflix wreszcie pokazuje zwiastun

Sophia Loren po 11 latach ponownie pojawi się na ekranie - zagra polską Żydówkę w filmie swojego syna. Netflix już w listopadzie pokaże "Życie przed sobą", teraz pojawił się zwiastun.

Edoardo Ponti to reżyser i scenarzysta, syn Sophii Loren i zmarłego w 2007 roku Carlo Pontiego. W jego filmie "Życie przed sobą" aktorka wciela się w polską Żydówkę Madame Rosę, która po przetrwaniu Holokaustu mieszka we włoskiej nadmorskiej miejscowości, gdzie pomaga wychowywać dzieci zmarłych pracownic seksualnych, z którymi kiedyś przemierzała ulice. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się pochodzący z Senegalu 12-letni Momo - chłopiec próbuje ukraść jej świeczniki. Ona sprawia wrażenie oschłej, on trudnego dziecka, ale ta niezwykła para zbuduje nietypową więź, zaczyna się troszczyć o siebie nawzajem, a ostatecznie oboje tworzą niekonwencjonalną rodzinę.

Zobacz wideo "Życie przed sobą" - zwiastun

Sophia Loren gra postać przypominającą jej matkę

Scenariusz filmu "Życie przed sobą" jest inspirowany powieścią Romaina Gary'ego - Netflix wyprodukował drugą już adaptację tej książki. Wcześniej w 1977 roku powstał film z Simone Signoret w roli głównej, który w 1978 roku zdobył Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

To nie jest pierwszy wspólny film Sophii Loren i jej syna. Aktorka pojawiła się w jego projektach dwukrotnie - ostatnio w 2002 roku w "Pośród obcych". Laureatka Oscara za występ w "Matce i córce" w 1961 roku (a także honorowego z 1991 roku), przyznała, że skorzystała z tym razem z okazji, by wcielić się w postać, która przypomina jej własną matkę. Będzie to pierwszy występ Włoszki na ekranie od telewizyjnego filmu "La mia casa è piena di specchi", który jest biografią Loren. Produkcja miała premierę w 2010 roku. Netflix planuje premierę "Życia przed sobą" na 13 listopada.

Więcej o: