Netflix zdradza, jakie tytuły ludzie oglądali najchętniej w tym roku. Jak wygląda pierwsza dziesiątka?

Do niedawna Netflix niechętnie dzielił się danymi, ale od pewnego czasu możemy codziennie sprawdzać, jakie tytuły są najpopularniejsze w naszym kraju w ciągu ostatnich 24 godzin. Teraz serwis ujawnił, które filmy i seriale użytkownicy z całego świata wybierali najchętniej do tej pory w 2020 roku.

Oczywiście, żeby nie było zbyt pięknie, Netflix przyjął dość ciekawe założenia. Bada oglądalność przez pierwsze 28 dni od premiery tytułów w serwisie i zlicza te odtworzenia, które trwają "przynajmniej dwie minuty" - zakładając, że to świadczy o tym, iż oglądanie danej pozycji było intencjonalne. Wcześniej, żeby film lub serial się załapał, widz musiał obejrzeć 70 procent całości lub pojedynczego odcinka.

Jak wygląda pierwsza dziesiątka? Znalazły się w niej dość oczywiste pozycje, takie jak niezwykle popularny na całym świecie hiszpański "Dom z papieru" (miejsce 1.) czy "Lucyfer" (miejsce 8.), ale także reality show o ludziach, którzy zaręczają się tylko na podstawie tego, czego dowiadują się o sobie, rozmawiając przez ścianę (miejsce 10.). Na liście sklasyfikowano 12 tytułów.

Najchętniej oglądane filmy i seriale 2020 - Netflix

1. "Dom z papieru", sezon 4. - 65 mln. Ósemka zamaskowanych przestępców napada na hiszpańską mennicę narodową. Negocjacje z policją w ich imieniu prowadzi tajemniczy Profesor. Bohaterowie serialu zyskali wierne grono fanów, którzy rzucili się na osiem odcinków, gdy tylko pojawiły się na Netfliksie. Wiadomo już, że powstanie piąta część.

"Dom z papieru". W nowym sezonie bohaterowie śpiewają ulubioną pieśń Jana Pawła II >>

2. "Król tygrysów" - 64 mln. Serial dokumentalny, który opowiada o podziemnym świecie hodowców wielkich kotów i prowadzonych przez nich prywatnych zoo. Głównym bohaterem jest ekscentryczny i kontrowersyjny Joe Exotic.

3. "Too Hot to Handle" - 51 mln. Reality show, w którym na rajskiej wyspie piękne kobiety i przystojni mężczyźni walczą o 100 tysięcy dolarów. Żeby mieć szansę na wygraną, muszą jednak zrezygnować z seksu.

4. "Ratched" - 48 mln. Rok 1947. Niezwykle szykowna Mildred Ratched zjawia się w północnej Kalifornii. To tam znajduje się szpital psychiatryczny w Lucii - luksusowa placówka, której przełożony stosuje nowe i bardzo kontrowersyjne metody leczenia zaburzeń psychicznych. Mildred chce się tam zatrudnić i nie cofnie się przed niczym, by zdobyć posadę - ma swoją sekretną misję. To opowieść o postaci, którą poznaliśmy wcześniej w "Locie nad kukułczym gniazdem".

"Ratched" jednocześnie nie mogłam przestać i bałam się oglądać. Sarah Paulson to królowa zła >>

Zobacz wideo „Ratched” z Sarah Paulson w roli głównej. Serial inspirowany "Lotem nad kukułczym gniazdem" [ZWIASTUN]

5. "The Umbrella Academy", sezon 2. - 43 mln. Produkcja została oparta na nagradzanych komiksach stworzonych przez Gerarda Waya i zilustrowanych przez Gabriela Ba. O czym opowiada? Jednego dnia w 1989 roku rodzi się prawie pięćdziesiąt dzieci. Najdziwniejsze w całej historii jest to, że wcześniej żadna z kobiet nie była w ciąży. Większość z dzieci trafia więc do adopcji. Miliarder Reginald Hargreeve decyduje się na adopcję siódemki rodzeństwa, którzy jak się okazuje, mają nadprzyrodzone umiejętności. Mężczyzna przygotowuje dzieci do radzenia sobie ze swoim talentem i ratowania świata w przyszłości. Gdy dorastają, ich więzi się rozpadają. Wieść o śmierci ojca zmusi ich do ponownego kontaktu.  

6. "Jeszcze nigdy..." - 40 mln. Amerykańska nastolatka z indyjskimi korzeniami chce poprawić swój wizerunek wśród rówieśników, ale nie będzie to proste. Ten serial komediowy to pomysł Mindy Kaling inspirowany jej młodością.

7. "Siły kosmiczne" - 40 mln. Najnowszy serial twórców amerykańskiej wersji "The Office", w której jako nieco nieogarnięty szef ekipy odpowiedzialnej za utworzenie federalnych Sił Kosmicznych wystąpił Steve Carell.

"Siły Kosmiczne". Netflix, mamy problem. Serial twórców "The Office" to niewypał [RECENZJA] >>

8. "Lucyfer", pierwsza część 5. sezonu - 38 mln. Głównym bohaterem jest diabeł, który pojawił się na Ziemi, by zrobić sobie wakacje od obowiązków. Poznaje piękną panią detektyw i postanawia zaangażować się w pomoc przy prowadzonych przez nią śledztwach. W piątym sezonie twórcy przygotowali dla widzów niespodziankę - pojawił się kolejny brat Lucyfera.

9. "Floor is Lava" - 37 mln. Co by było, gdyby podłoga w pokoju była z lawy? Trzeba by się było wykazać niezłą pomysłowością i zwinnością - i to właśnie muszą zrobić uczestnicy tego programu.

10. "Miłość jest ślepa" - 30 mln. "Eksperyment społeczny", w którym samotni mężczyźni i kobiety szukają miłości i zaręczają się, zanim spotkają się twarzą w twarz. Wcześniej rozmawiają ze sobą, siedząc w sąsiednich pokojach. Później ci, którzy zdecydują się na zaręczyny stają przed kolejną decyzją: czy wezmą w programie ślub?

11. "Ozark", sezon 3. - 29 mln. Główny bohater serialu to doradca finansowy, który ucieka z rodziną z Chicago do Krainy Ozark w stanie Missouri, gdzie musi wyprać 500 milionów dolarów, by spłacić swój dług wobec bossa narkotykowego.

12. "The Last Dance" - 23,8 mln. Serial dokumentalny o najlepszej drużynie w historii NBA - Chicago Bulls za czasów Michaela Jordana, Scottiego Pippena, Dennisa Rodmana i spółki. Twórcy mieli do dyspozycji 500 godzin nagrań wideo z czasów ostatniego sezonu Jordana w lidze.

Michael Jordan nie chciał pokazać wszystkiego. Wyciął epizod z czasów szkolnych >>

Więcej o: