Byliśmy na planie "Chłopów". Z książki zostały te sceny, które naprawdę mają znaczenie. "Takie aktorskie mięsko" [TYLKO U NAS]

"Chłopi" Doroty Kobieli zostaną zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia BreakThru Films - filmie "Twój Vincent". Twórcy pozwolili nam podejrzeć, jak wygląda praca na planie z aktorami, a także pierwsze efekty pracy malarzy.

Najpierw powstają zdjęcia z aktorami, potem do pracy zabierają się artyści i każdą klatkę malują jako obraz olejny inspirowany okresem Młodej Polski. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski. W ekranizacji sagi o rodzinie Borynów szczególnie ważna będzie tragiczna postać Jagny - w tę rolę wcieli się Kamila Urzędowska. W malowniczej ekranizacji zobaczymy także: Mirosława Bakę (Boryna), Sonię Mietelicę (Hanka), Roberta Gulaczyka (Antek) oraz Ewę Kasprzyk (Dominikowa) i Andrzeja Konopkę (Wójt). W "Chłopach" pojawią się również m.in. Małgorzata Kożuchowska oraz Julia Wieniawa. Premiera jest zaplanowana na 2022 rok.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie