Jerzy Zygmunt Nowak nie żyje. Aktor znany z "Nad Niemnem" miał 80 lat

Jerzy Zygmunt Nowak nie żyje. O śmierci aktora, któremu największą popularność przyniosła rola w "Nad Niemnem" Zbigniewa Kuźmińskiego poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

"Z żalem żegnamy Jerzego Zygmunta Nowaka, absolwenta Wydziału Aktorskiego łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej, w której studiował też na Wydziale Operatorskim. Aktora filmowego, radiowego i teatrów: Współczesnego i Polskiego we Wrocławiu, Dramatycznego w Białymstoku, im. Bogusławskiego w Kaliszu oraz warszawskich: Ziemi Mazowieckiej, Popularnego, Szwedzka 2/4, Dramatycznego i Rozmaitości. Największą popularność przyniosła mu filmowa rola Fabiana Bohatyrowicza w obrazie „Nad Niemnem” w reżyserii Zbigniewa Kuźmińskiego" - można przeczytać w informacji, którą opublikował Związek Artystów Scen Polskich.

Jerzy Zygmunt Nowak nie żyje

Jerzy Zygmunt Nowak był aktorem charakterystycznym. Najbardziej znaną kreacją aktora jest postać Fabiana Bohatyrowicza z "Nad Niemnem", widzowie kojarzą go również jako piekarza Siemieniuka z filmu i serialu "U Pana boga w ogródku" Jacka Bromskiego. W jego filmografii znalazły się też takie tytuły jak "Boża podszewka", "M jak miłość", "Na dobre i na złe" czy "Brat naszego Boga". 

Fragmenty "Nocy i dni" pierwsza oglądała pani Tamara. To z jej zdaniem filmowcy liczyli się najbardziej >>

Angażował się także w życie swojej społeczności lokalnej jako działacz, spółdzielca, członek spółdzielni Mieszkaniowej "Gocław-Lotnisko" w Warszawie. Był redaktorem gazetek osiedlowych.

Więcej o: