Patryk Vega zdradził tytuł nowego filmu. "Miłość w czasach zarazy" już się kręci

Patryk Vega pracuje na planie nowego filmu - poinformował właśnie, że jego tytuł to "Miłóść w czasach zarazy". Od razu wyjaśnijmy, że nie będzie to ekranizacja powieści noblisty Gabriela Garcii Marqueza.

- Będzie to film o epidemii samotności. O tym, że mając dostęp do wyzutego z uczuć seksu, jednocześnie mamy problem z budowaniem relacji, miłości z drugim człowiekiem. To film dziejący się w czasie pandemii, kręcony od marca. Mamy spektakularne ujęcia, które są w zasadzie niemożliwe do powtórzenia. Materiały przypominające ujęcia z apokaliptycznych filmów, gdy patrzysz na Emilii Plater czy inne ulice w centrum Warszawy, które są absolutnie puste - mówił kilka tygodni temu dla "Onet rano".

Patryk Vega pokaże "Miłość w czasach zarazy" w lutym przyszłego roku?

Jeśli cały czas mowa o tym samym tytule, to premiery możemy spodziewać się w lutym przyszłego roku. - Mam ujęcia, które wyglądają jak z filmu "28 dni później" - pochwalił się kilka miesięcy temu Filmwebowi, opowiadając o pracy w trakcie lockdownu i zapowiadając premierę filmu na 7 lutego 2021 roku. 

'Pętla' - nowy film Patryka Vegi opowiada o tzw. aferze podkarpackiej i m.in. o wątku śmierci Dawida Kosteckiego, w którego rolę wciela się Piotr Stramowski (z prawej)Film Partyka Vegi wywołał skandal na Ukrainie. Media oburzone "Pętlą"

To właśnie prace na planie tej produkcji wzbudziły kontrowersje w marcu tego roku. Vega kręcił fmimo coraz bardziej restrykcyjnych ograniczeń związanych z koronawirusem. Wzburzenie okazali m.in. Borys Szyc i Karolina Korwin-Piotrowska, list w tej sprawie wystosowała także Gildia Reżyserów Polskich (której Patryk Vega nie jest członkiem).

'Pętla'. W sieci pojawił się zwiastun nowego filmu Patryka Vegi o aferze podkarpackieGildia Reżyserów z mocnym oświadczeniem w sprawie Vegi i Niewolskiego

"Miłość w czasach zarazy" będzie 17 długometrażowym filmem Vegi, który tylko w tym roku wprowadził do kin - mimo pandemii i tego, że w związku z nią instytucje kultury przez większą część roku pozostają zamknięte - dwie produkcje. "Bad Boy" w lutym w premierowy weekend zobaczyło nieco ponad 155 tys. widzów, "Pętla" miała trochę lepsze otwarcie - we wrześniu przez pierwszy weekend wyświetlania zobaczyło film ponad 178 tysięcy widzów. To oczywiście o wiele gorsze wyniki niż jego "Polityki" - 930 tys. sprzedanych biletów. Trzeba jednak odnotować, że wtedy był to wyjątkowo długi "weekend" - film miał premierę w środę 4 września.

Zobacz wideo Gangsterzy, porachunki, kobiety... "KRÓL" to świetny serial - i niezwykle aktualny