Johnny Depp nie wróci do filmowej serii "Fantastyczne zwierzęta". Rolę już negocjuje następca

6 listopada Johnny Depp oficjalnie opuścił ekipę tworzącą serię "Fantastyczne zwierzęta" po tym, jak brytyjski sąd zadecydował w sprawie o zniesławienie na korzyść brytyjskiego dziennika "The Sun". Według amerykańskich mediów trwają już negocjacje z nowym potencjalnym odtwórcą roli czarnoksiężnika Grindelwalda - ku uciesze wielu widzów może nim zostać Mads Mikkelsen.

Nad Johnnym Deppem od dłuższego czasu gromadzą się czarne chmury - aktor od wielu miesięcy był zaangażowany w batalię sądową ze swoją byłą partnerką, Amber Heard. Obie strony wzajemnie oskarżają się o brutalną przemoc domową, a sprawa jest tak zawiła, że trudno orzec, która strona nagina fakty. Niedawno w tej materii wypowiedział się brytyjski sąd, który zawyrokował na niekorzyść Deppa w procesie o zniesławienie, wytoczonym gazecie "The Sun". W jednym z artykułów aktor został nazwany "żonobijcą" i "damskim bokserem". Zgodnie z przewidywaniami fanów przez wzgląd na tę sytuację studio Warner Bros. podziękowało Deppowi za współpracę przy serii "Fantastyczne zwierzęta", bazującej na książkach J.K. Rowling.

Zobacz wideo "Król". Rozmawiamy z "gwiazdą" serialu

Mads Mikkelsen zastąpi Johnny'ego Deppa w "Fantastycznych zwierzętach 3"?

Jak informuje serwis Entertainment Weekly, Warner Bros. nie traci czasu i negocjuje z potencjalnym następcą. Depp pojawił się w filmie "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" jako tytułowy Grindelwald, wielki czarnoksiężnik i dawny przyjaciel Albusa Dumbledore'a. W pierwszej części serii bohatera zagrał Colin Farrell - to właśnie jego najpierw typowali fani jako idealnego kandydata do przejęcia roli. Farrell jest jednak zajęty pracą przy innej wyczekiwanej produkcji Warner Bros. - mowa o "Batmanie" Matta Reevesa, gdzie aktor wciela się w Pingwina.

Tymczasem w sprawie roli Grindelwalda negocjacje ma prowadzić inny faworyt fanów - Mads Mikkelsen. Znany z takich produkcji jak "Hannibal" czy "Casino Royale" aktor świetnie pasowałby do postaci czarnoksiężnika, którego charakterystyczny wygląd w dużej mierze pomógł wykreować sam Depp - śmiertelnie blady, z platynowymi włosami ułożonymi na jeża, wąsami i "strasznym okiem". Według EW nie jest jasne, ile z tych elementów będzie przeniesionych do nowego wcielenia Grindelwalda.

The Hollywood Reporter podał, że Johnny Depp podobno pracował na planie "Fantastycznych zwierząt 3" tylko przez jeden dzień. Wygląda jednak na to, że tak czy inaczej otrzyma za niezagraną rolę pełną, ośmiocyfrową gażę. Data premiery filmu została wcześniej ustalona na przyszły rok, ale przez nowe okoliczności przesunięto ją na lipiec 2022 roku. Reżyserią ponownie zajmuje się David Yates, zaś w dotychczasowych rolach powrócą Eddie Redmayne, Jude Law, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol i Ezra Miller. Autorami scenariusza są J.K. Rowling i Steve Kloves.

Więcej o: