Powstała petycja, żeby usunąć Amber Heard z obsady "Aquamana 2". Powód? Johnny Depp

Po tym, jak studio Warner Bros. poprosiło Johnny'ego Deppa o opuszczenie obsady filmu "Fantastyczne zwierzęta 3", w sieci szybko powstała petycja o podobne potraktowanie Amber Heard - byłej żony aktora, z którą ten od miesięcy walczy w sądzie. Autorzy petycji biorą stronę Deppa, przypominają poważne zarzuty skierowane w stronę Heard i apelują do DC Entertainment oraz Warner Bros., by "zrobili co trzeba".

Johnny Depp i Amber Heard od miesięcy są uwikłani w batalię sądową z przemocą domową w tle. Depp pozwał brytyjski dziennik "The Sun" po tym, jak gazeta nazwała go "żonobijcą" i "damskim bokserem". Sędzia stanął po stronie "The Sun", w wyniku czego studio Warner Bros. zakończyło współpracę z aktorem przy filmie "Fantastyczne zwierzęta 3", gdzie grał czarnoksiężnika Grindelwalda. Teraz prawie milion kinomanów podpisało petycję apelującą do DC Entertainment i Warner Bros, aby Amber Heard została zwolniona z pracy przy serii "Aquaman".

Zobacz wideo "Król". Rozmawiamy z "gwiazdą" serialu

Fani wstawiają się za Johnnym Deppem w internetowej petycji. "Nie można ignorować cierpienia ofiar Heard" 

Heard w sądzie zeznawała wielokrotnie, że Johnny Depp dopuszczał się wobec niej różnych aktów przemocy. W trakcie procesu pojawiło się jednak wiele zarzutów również w jej kierunku, i nie tylko ze strony Deppa. "Amber Heard została ujawniona przez Johnny'ego Deppa jako sprawczyni przemocy domowej. W swoim pozwie (...) Depp opisuje wiele przypadków przemocy, których doznał z rąk swojej (wówczas) żony Amber Heard, w tym jeden incydent, gdy uderzyła go dwa razy w twarz, oraz drugi, gdy okaleczyła jego palec roztrzaskaną butelką wódki - palec trzeba było ponownie przyszyć. Bliznę po tym będzie nosił do końca życia" - piszą autorzy petycji na stronie Change.org.

Kilka miesięcy temu ogłoszono, że Amber Heard powróci do roli Mery w "Aquamanie", co już wtedy wywołało kontrowersje. Teraz, gdy Warner Bros. odcina się od Johnny'ego Deppa w świetle wyroku brytyjskiego sądu, fani chcą, by studio równo potraktowało Amber Heard - to właśnie Warner wraz z DC Entertainment sprawuje pieczę nad filmami z uniwersum DC Comics. "Ponieważ Amber Heard jest znaną sprawczynią przemocy domowej, Warner Bros. i DC Entertainment powinni i muszą usunąć ją ze swojego projektu filmowego 'Aquaman 2'. Nie wolno im ignorować cierpienia ofiar Heard i gloryfikować przemocy domowej" - czytamy w petycji, której autorzy dodają: "Mężczyźni są ofiarami przemocy domowej, podobnie jak kobiety. Należy o tym pamiętać i podjąć działania, by zapobiec bezkarności osoby przemocowej w branży rozrywkowej". Do czwartku przed południem petycję podpisało ponad 985 tys. osób.

Warner Bros. póki co nie daje żadnych sygnałów, że planuje zwolnić Amber Heard z jej kontraktu dotyczącego serii "Aquaman". Niedawno ogłoszono nawet, że aktorka brała udział w zdjęciach do "Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera". Chociaż Johnny Depp przegrał w Wielkiej Brytanii sprawę przeciwko "The Sun", przed nim i byłą żoną ciągle jest proces w Stanach. Jeśli sąd przyzna rację Deppowi, Warner Bros. i DC Entertainment bez wątpienia będą musieli podjąć pewne ruchy. 

Więcej o: