"Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza". Gdzie i o której obejrzeć?

"Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" będzie ponownie transmitowany na antenie TVN w czwartek (12 listopada). O której będzie można obejrzeć dokument poświęcony przestępstwom seksualnym duchownych?

"Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" to reportaż Marcina Gutkowskiego, który pierwszy raz transmitowany był 9 listopada 2020 roku na antenie TVN24. Dokument poświęcony jest kardynałowi Stanisławowi Dziwiszu i jego braku reakcji na zgłaszane mu przestępstwa seksualne duchownych. Ze względu na wysokie zainteresowanie po pierwszej emisji, stacja TVN zdecydowała się zmienić ramówkę oraz udostępnić go po raz drugi. 

Zobacz wideo O. Gużyński o słowach kard. Dziwisza: Obiektywnie patrząc, mamy do czynienia z kłamstwem

"Don Stanislao", czyli obojętność kardynała na przemoc seksualną

Reportaż Marcina Gutkowskiego to trwający ponad godzinę materiał przedstawiający temat tuszowania skandali pedofilskich w Kościele. Autor dokumentu ponownie próbował skontaktować się z metropolitą krakowskim, kardynałem Stanisławem Dziwiszem by zapytać o sprawę listów oraz relacje duchownego ze sprawami molestowania przez księży.

Reportaż przedstawia bezskuteczne próby kontaktu z kard. Dziwiszem ze strony dziennikarzy. Unikanie odpowiedzi na o sprawę ks. Wodniaka. W materiale "Czarno na Białym" przedstawione są również inne sprawy, m.in. sprawa Stefana T., sprawa księdza Michała M. z Tylawy czy sprawę molestowania w Legionie Chrystusa w Meksyku. 

"Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza". Gdzie i o której ponownie obejrzeć dokument?

Dla osób, które 9 listopada 2020 roku nie miały okazji obejrzeć materiału o przemocy seksualnej stosowanej przez duchownych, stacja TVN zdecydowała się na reemisję w czwartek, 12 listopada o godz. 22:40. Materiał będzie dostępny na otwartym kanale TVN oraz po wykupieniu abonamentu na kanałach na żywo TVN24 HD, TVN24 BiS HD. Dodatkowo dokument będzie dostępny w serwisie internetowym TVN24 GO oraz na Player.pl

Więcej o: