Naprawdę trudno rozpoznać Andrzeja Chyrę w "Weselu 2" Smarzowskiego. Są też zdjęcia młodej pary

Andrzej Chyra ostatniego dnia na planie zdjęciowym "Wesela 2" Wojciecha Smarzowskiego pokazał zdjęcie w charakteryzacji. Trzeba przyglądać się chwilę, by go rozpoznać. Swoimi zdjęciami podzieliła się także filmowa młoda para - Michalina Łabacz i Przemek Przestrzelski.

"Akcja dzieje się współcześnie. W ciągu jednej nocy, w domu weselnym i w rzeźni. Jest też część retrospektywna. Z czasów wojny. I to chyba wszystko, co mogę powiedzieć na temat tego projektu" - zdradził w 2019 roku Wojciech Smarzowski podczas spotkania z publicznością na Pol'and'Rock Festival. Nieoficjalne doniesienia mówią, że retrospekcja ma dotyczyć wydarzeń w Jedwabnem, gdzie w 1941 roku doszło do pogromu Żydów. Polscy mieszkańcy, podżegnywani przez niemieckiego okupanta, spalili żywcem kilkaset osób żydowskiego pochodzenia. O te wydarzenia toczy się polityczny spór. 

Nie wiadomo, kogo w filmie roboczo nazywanym "Wesele 2" lub "W2" zagra Andrzej Chyra, ale dzięki fotografii zamieszczonej przez aktora w sieci wiemy, jak będzie wyglądał:

 

"W2" Smarzowskiego. Michalina Łabacz i jej filmowy mąż pozują przed ołtarzem

Już wcześniej było wiadomo, że w nowym filmie Smarzowskiego w roli ciężarnej panny młodej zobaczymy Michalinę Łabacz, aktorkę, która w jego "Wołyniu" zagrała Zosię Głowacką-Skibę. Tamta rola przyniosła jej nagrodę za najlepszy debiut aktorski podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kilka dni temu Łabacz pochwaliła się zdjęciem z planu "W2" - siedzi w kościele w sukni ślubnej w towarzystwie aktora Przemysława Przestrzelskiego.

 

On również pokazał w mediach społecznościowych fotografię z planu, opatrując ją zabawnym opisem: "Żono nie zasłaniaj wizji, gdy mecz leci w telewizji". Stąd można wysnuć wniosek, że wciela się u Smarzowskiego w pana młodego.

 

Prace na planie "W2" ruszyły w lipcu, w filmie mają pojawić się także m.in. Robert Więckiewicz, Agata Kulesza oraz Mateusz Więcławek. Premiera jest planowana na jesień przyszłego roku. Ostatni film Wojciecha Smarzowskiego "Kler" obejrzało w kichach w 2018 roku aż 5,1 mln widzów.

Zobacz wideo "Kler" - oficjalny zwiastun filmu
Więcej o: