Sir David Attenborough pożegnał się z Instagramem. Wcześniej ustanowił niesamowity rekord

Sir David Attenborough pobił rekord Guinnessa w szybkości zgromadzenia miliona obserwujących, wcześniej najlepszy wynik należał do Jennifer Aniston - pisaliśmy dwa miesiące temu. Niestety, podróżnik i osobowość telewizyjna w jednej osobie zrezygnował już z udzielania się w serwisie. W dodatku okazuje się, że planował to od samego początku.

,W miejscu, gdzie znajdują się zazwyczaj informacje biograficzne na temat właścicieli profilu, pojawiła się wzmianka, że konto nie będzie już aktualizowane. W tym momencie konto obserwuje 6,2 mln użytkowników.

Zobacz wideo Sir David Attenborough w Davos: „Eden już nie istnieje”

David Attenborough nie będzie już dodawał postów na Instagramie. Jego rekord już pobity

Cała przygoda z Instagramem była związana z filmem dokumentalnym Netfliksa "David Attenborough: Życie na naszej planecie", w którym znany i ceniony przyrodnik wspomina przełomowe wydarzenia ze swojego życia oraz katastrofalne zmiany, których był świadkiem. Jak teraz przyznał producent filmu, działalność Davida Attenborough na Instagramie od początku miała być ograniczona czasowo - po prostu wcześniej o tym nie informowano. Potwierdził także, że nie będą się już pojawiały nowe posty, choć sam profil nie zniknie.

Attenborough prężnie promował produkcję przed premierą. W dokumencie, obok analizy największych problemów zagrażających życiu na naszej planecie oraz globalnych strat, które poniosła przyroda za życia jednego człowieka, uwzględniono rozwiązania, dzięki którym możemy ocalić naszą planetę przed katastrofą. Aby dotrzeć do jeszcze szerszej publiczności, przyrodnik pojawił się na Instagramie - i od razu trafił do księgi rekordów Guinnessa.

Profil 94-letniego podróżnika w serwisie powstał 24 września, zaś pierwsze wideo dodano tam tego samego dnia ok. 11 czasu polskiego. Zaledwie cztery godziny i 44 minuty później Attenborough mógł się pochwalić pierwszym milionem obserwatorów, a do niedzieli 27 września zgromadził ich już 4,3 mln. To najszybsza taka akcja w historii Instagrama; wcześniej podobny szał wywołała Jennifer Aniston, którą w październiku 2019 roku milion osób zaobserwował w ciągu pięciu godzin i 16 minut.

Warto zauważyć, że także rekord aktywisty uczącego od lat, jak ważna jest dbałość o środowisko naturalne, już został pobity. Gdy konto na Instagramie założył Rupert Grint (grał m.in. Rona Wesleya w serii filmów o Harrym Potterze), zgromadził milion fanów w cztery godziny i minutę. 

<<Reklama>> Książki o Davidzie Attenborough dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: