"365 dni" okazało się takim hitem, że reżyserka kręci kolejną ekranizację. Tym razem ma być "ostrzej"

Barbara Białowąs wspólnie z Tomaszem Mandesem wyreżyserowała głośne "365 dni" na podstawie erotycznej książki Blanki Lipińskiej. Film trafił na Netfliksa i szybko zyskał międzynarodowy rozgłos. Sprawy zaszły tak daleko, że Białowąs otrzymała ofertę zekranizowania amerykańskiego bestselleru, serii powieści erotycznych "The Enthrall Sessions" w Polsce znanych pod tytułem "Świat, którego nie znasz".

Film "365 dni" na podstawie książki Blanki Lipińskiej nie tylko w Polsce wywołał duże poruszenie. W naszych kinach ukazał się na początku roku, a już w wakacje obejrzeć go mogli widzowie z całego świata dzięki platformie Netflix. Dzięki rozgłosowi w social mediach polska produkcja znalazła się w zestawieniu top 10 najczęściej oglądanych produkcji w takich krajach jak USA, Wielka Brytania czy Filipiny. Podniesione zostały także te same zarzuty, co i u nas, że fabuła romantyzuje porwania i handel żywym towarem, a do tego gloryfikuje gwałty. Powstała nawet petycja do Netfliksa, żeby film usunąć z platformy. Do tego nie doszło. Za to reżyserka filmu dostała propozycję zawodową w USA.

>>> "365 dni" międzynarodową sensacją Netfliksa. Hitem wyzwanie: ludzie nagrywają się podczas sceny seksu <<<

Zobacz wideo "365 DNI" - oficjalny zwiastun

Reżyserka "365 dni" zekranizuje amerykańską powieść erotyczną

Jak donosi portal Deadline, Barbara Białowąs została wybrana do wyreżyserowania adaptacji serii powieści "The Enthrall Sessions" autorstwa Vanessy Fewings. Białowąs oznajmiła, że książki są "fascynujące i potężne", a pisarka jest zachwycona tym, że polska reżyserka zgodziła się dołączyć do projektu. Przekazała mediom:

Nie mogłabym być bardziej podekscytowana tym, że Barbara Białowąs będzie reżyserką 'Enthrall'. Już się ze mną podzieliła swoją wizją filmu i wiem, że wielbiciele serii będą zachwyceni.

Seria szybko stała się w USA bestsellerem - w 2018 roku na rynku ukazał się ósmy tom erotycznej sagi pt. "Enthrall Climax". Główną bohaterką jest 21-letnia Mia Lauren, która marzy o tym, by pewnego dnia zostać projektantką mody - streszcza pierwszy tom na swojej stronie Amazon.

Młoda dziewczyna z powodu problemów finansowych podejmuje pracę w sekretnym klubie BDSM dla elit w Los Angeles - wynagrodzenie przekracza jej najdziksze fantazje. Mia zostaje sekretarką wicedyrektora klubu, przystojnego Richarda Bootha. Jest nie tylko jednym z najpiękniejszych mężczyzn w Los Angeles, ale i jednym z najbogatszych mężczyzn w mieście. Ma też upodobanie do BDSM i jest osobą dominującą. Mia jednocześnie jest nim zauroczona i przestraszona, kiedy on "ujawnia przebłyski rozgrzanej do białości pasji, która grozi nieokiełznaną rozkoszą nieporównywalną do niczego innego" - czytamy w skrócie fabuły. Mia próbuje się opierać targającymi nią uczuciom, ale powoli opada z sił i nie jest w stanie opierać się zalotom.

Mia nie wie jednak, że dyrektor klubu i innowacyjny psychiatra w jednym - oczywiście również zabójczo przystojny - Cameron Cole postanowił ją wciągnąć w układ, który ma uratować jego najlepszego przyjaciela i pacjenta Richarda przed obsesyjną potrzebą szukania adrenaliny. Cameron po mistrzowsku wikła oboje w różne romantyczne i przepełnione seksualnym napięciem sytuacje w nadziei, że miłość uratuje Bootha.

Cameron ma szlachetne intencje, jednak sam coraz bardziej czuje się zauroczony młodziutką Mią, która urzeka go swoją niewinnością. "Pasja napędzana rozkoszą tworzy niebezpieczny trójkąt miłosny. To świat zakazanych przyjemności" - kończy się marketingowy opis. W Polsce ukazały się bodaj dwie części z tej serii, która w przekładzie zyskała miano "Świat, którego nie znasz" - pierwsza część to "Wyzwanie", a druga to "Usidlona".

Deadline podkreśla, że dzięki doświadczeniu zdobytym przy kręceniu "365 dni" Barbara Białowąs powinna poradzić sobie z nowym projektem, bo poniekąd zostaje w kręgu swojej specjalizacji.

<<Reklama>> Książki z serii "Świat, Którego Nie Znasz" dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: