Komedie romantyczne. Top10 najpiękniejszych filmów o miłości

Komedie romantyczne potrafią umilić czas każdego wieczora. Wyjątkowe historie miłosne zakończone happy endem to świetna okazja do relaksu, a zarazem sposób na oderwanie się od szarej rzeczywistości.

Komedie romantyczne, których nie możesz przegapić

Komedie romantyczne od lat zachwycają widzów, choć zdecydowanie częściej śledzą je przedstawicielki płci pięknej. Wśród produkcji tego rodzaju są pozycje, których nie można przegapić, zwłaszcza będąc miłośnikiem tego gatunku filmowego.

  • 1. "Jak poślubić milionera" (1953), reż. Jean Negulesco

To intrygująca, a zarazem przezabawna opowieść o trzech modelkach: Poli (Marylin Monroe), Loco (Betty Grable) i Schatze (Lauren Bacall), mieszkających w Nowym Jorku. Wszystkie trzy zapowiedziały sobie, że znajdą sobie bogatych mężów. Nie interesuje ich tak naprawdę nikt poza prawdziwymi milionerami. Ich starania prowadzą do wielu komicznych sytuacji i perypetii, które nie zawsze kończą się dobrze dla bohaterek. Szybko okazuje się też, że prawdziwa miłość wygląda nieco inaczej, niż sobie wyobrażały.

  • 2. "Masz wiadomość" (1998), reż. Nora Ephron

Wzruszająca opowieść o sile uczuć i przekornym działaniu przypadku. Kathleen (Meg Ryan) prowadzi w Nowym Jorku niewielką, ale klimatyczną księgarnię dla dzieci, odziedziczoną po matce. Kobieta nie narzeka na brak ruchu do czasu, aż tuż obok nie zostaje otwarty salon słynnej sieci księgarń Joe Foxa (Tom Hanks). Kathleen zaczyna borykać się z problemami finansowymi, a na dodatek rozmowa z samym Foxem psuje jej nastrój. Choć ma narzeczonego, nie potrafi mu się zwierzyć ze swoich problemów i ostatecznie szuka pokrewnej duszy w Internecie. Tam natrafia na tajemniczego mężczyznę, który podziela jej pasję do książek i któremu może się spokojnie wyżalić. W końcu Kathleen, zauroczona nowym znajomym, decyduje się na spotkanie. Jak wielka czeka ją niespodzianka?

  • 3. "Narzeczony mimo woli" (2009), reż. Anne Fletcher

Jak bardzo zdesperowanym trzeba być, żeby wyjść za kogoś, kogo praktycznie się nie zna? A jeśli kandydatem na męża ma być asystent, którego dotąd w ogóle się nie szanowało? Margaret Tate (Sandra Bullock) ma poważny problem. Jako bizneswoman, stanowiąca jeden z najsolidniejszych filarów wielkiego nowojorskiego wydawnictwa, nie ma czasu na bzdury. Między innymi właśnie dlatego nie dopilnowała procedur wizowych i jako Kanadyjce, nagle grozi jej deportacja z USA. Jedyną nadzieją jest dla niej wyjście za mąż. Niewiele myśląc, Margaret zwraca się z tym do swojego asystenta. Andrew Paxton (Ryan Reynolds) nie jest z tego zadowolony, ponieważ do tej pory szefowa traktowała go gorzej niż zwykłego chłopca na posyłki. Kiedy jednak odmawia, Margaret grozi mu utratą pracy. Tym sposobem mężczyzna, postawiony pod ścianą, musi zabrać ją na Alaskę, by poznała jego rodzinę.

  • 4. "Myśl jak facet" (2012), reż. Tim Story

A co by było, gdyby kobieta wiedziała, jak w danej sytuacji zachowa się jej facet i co powinna zrobić, by na tym skorzystać? Okazuje się, że przyjaciółki: Mya (Meagan Good), Lauren (Taraji P. Henson), Candace (Regina Hall) i Kirsten (Gabrielle Union), mają na to sposób. Wystarczy tylko przeczytać instrukcje, zawarte w poradniku Steve’a Harveya "Działaj jak kobieta, myśl jak facet". Gorzej jednak, gdy ich partnerzy dowiedzą się o tym, że stali się obiektami manipulacji i postarają się zrobić wszystko, by pokrzyżować im plany.

Niezapomniane filmy: komedie romantyczne w najlepszym wydaniu

Niezapomniane filmy? Komedie romantyczne opisują bardzo wiele różnych historii, a wśród nich można bez trudu dotrzeć do takich, które na długo pozostaną w pamięci. Co powinno się obejrzeć?

  • 5. "Pretty Woman" (1990), reż. Garry Marshall

Czy to możliwe, by życie kobiety lekkich obyczajów odmieniło się z dnia na dzień? Vivian Ward (Julia Roberts) właśnie przyjechała do Los Angeles, opuszczając prowincję. Na jej drodze przypadkowo staje majętny biznesmen, Edward Lewis (Richard Gere). Mężczyzna proponuje jej, by przez tydzień dotrzymywała mu towarzystwa, za co ma otrzymać trzy tysiące dolarów. Vivian chętnie przystaje na tę propozycję i korzysta z luksusowego życia u boku bogacza. Mężczyzna, opanowany i nieco rozbawiony zachowaniem nieobytej w towarzystwie dziewczyny, z czasem zaczyna reagować na jej wdzięki. Czy roztrzepana i beztroska Vivian rzeczywiście zawróciła mu w głowie?

  • 6. "Dzień  świstaka" (1993), reż. Harold Ramis

Czasem historia lubi się powtarzać, o czym w dość zaskakujących okolicznościach przekonuje się Phil Connors (Bill Murray), zgorzkniały i cyniczny prezenter prognozy pogody. Mężczyzna, jak co roku zostaje wysłany do miasteczka Punxsutawney, gdzie ma zdać relację z przebiegu organizowanego tam Święta Świstaka, związanego z nadejściem wiosny. Phil, który nie znosi tej części swojej pracy, wyładowuje swoją wściekłość na wszystkich wokół, między innymi także na towarzyszącej mu, pięknej producentce, Ricie (Andie MacDowell). Gdy Dzień Świstaka dobiega końca, mężczyzna kładzie się do łóżka z przeświadczeniem, że był on najgorszym w jego życiu. Niespodziewanie, kiedy otwiera oczy po przebudzeniu, okazuje się, że koszmarny dzień zaczyna się od nowa i tylko od niego zależy, jak go przeżyje. I jeszcze raz. I znowu.

  • 7. "Czego pragną kobiety" (2000), reż. Nancy Meyer

Co zrobić, gdy kobiety stają się Twoim utrapieniem? Cóż, po prostu je przechytrzyć. Nick Marshall (Mel Gibson), ekspert od reklamy, a przy tym niepoprawny kobieciarz, wiele by dał, żeby wiedzieć, jak tego dokonać. Do tej pory żył bowiem z nadzieją o awansie, jednak stanowisko dyrektorskie sprzątnęła mu sprzed nosa piękna Darcy (Helen Hunt). Nick nie może się z tym pogodzić i wcale nie kryje się ze swoją wściekłością. Wydaje się, że nie ma szans, aby ci dwoje znaleźli wspólny język. Wszystko jednak odwraca się o sto osiemdziesiąt stopni, gdy Nick ulega wypadkowi, w wyniku którego zaczyna słyszeć… myśli kobiet, tym samym poznając ich najskrytsze pragnienia.

  • 8. "Ja cię kocham, a ty śpisz" (1995), reż. Jon Turteltaub

Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia? Lucy (Sandra Bullock), kasjerka pracująca na stacji metra, jest o tym przekonana, gdy patrzy na jednego z pasażerów, Petera (Peter Gallagher), który codziennie kupuje u niej bilety. Choć mężczyzna bardzo jej się podoba, nie ma śmiałości, by się do niego odezwać. Pewnego dnia dochodzi do wypadku, a Peter nie ginie pod kołami pociągu tylko dlatego, że Lucy rzuca mu się z pomocą. Mężczyzna zapada jednak w śpiączkę. Kiedy Lucy zjawia się z nim w szpitalu, rodzina Petera bierze ją za narzeczoną mężczyzny. Jedynie starszy brat Petera, Jack (Bill Pullman) zachowuje wobec Lucy chłodną powściągliwość.

Komedie romantyczne Netflixa – dwie pozycje, które wzbudzą w Tobie największe emocje

Warto znać najciekawsze i najbardziej poruszające komedie romantyczne. Netflix ma w swojej ofercie całkiem sporo takich pozycji, a wśród nich produkcje, które koniecznie trzeba obejrzeć.

  • 9. "Notting Hill" (1999), reż. Roger Michell

A może romans z prawdziwą gwiazdą? William Thacker (Hugh Grant), mieszkający w Notting Hill nie może uwierzyć, gdy w progu jego niedochodowej księgarni staje wielka gwiazda filmowa, Anna Scott (Julia Roberts). Kobieta poszukuje pewnej książki podróżniczej i znajduje ją na miejscu. William nie może uwierzyć, że naprawdę z nią rozmawiał, choć wymienili zaledwie kilka słów, a potem kobieta wyszła. Już chwilę później mężczyzna wpada na nią ponownie i przypadkiem oblewa ją sokiem pomarańczowym. Starając się ją jakoś przeprosić, jednocześnie zapoczątkowuje skomplikowaną znajomość, która już wkrótce całkowicie zajmie jego myśli.

  • 10. "O północy w Paryżu" (2011), reż. Woody Allen

Paryż to prawdziwe miasto miłości. Ale czy sama wizyta w tym miejscu może ją zagwarantować? Wydaje się, że para narzeczonych, Gil (Owen Wilson) i Inez (Rachel McAdams) nie muszą się o to wcale martwić. Nie przewidzieli jednak tego, co spotka ich w tak niezwykłym i tajemniczym mieście. Niespodziewanie Gil, będący pisarzem, natrafia na możliwość zwiedzania Paryża z lat dwudziestych i czerpania inspiracji od takich znakomitości, jak sam Ernest Hemingway czy Pablo Picasso. Co więcej, jest oczarowany jego wspaniałą kochanką, Adrianą (Marion Cotillard). Tymczasem pozostawionej samej sobie Inez towarzyszy Paul (Michael Sheen), będący jej dawną, niespełnioną miłością. Czy związek Gila i Inez ma szansę przetrwać taką burzę?

Zobacz wideo Justyna, Marta i Maja o najlepszych filmach widzianych w 2020 roku
Więcej o: