"Wonder Woman 1984" - druga część przygód znanej superbohaterki. Kiedy premiera?

"Wonder Woman 1984" to film, którego wielu fanów superbohaterskich historii po prostu nie może się doczekać. Niejednokrotnie odkładana premiera widowiska w Polsce prawdopodobnie wejdzie na ekrany na początku 2021 roku.

''Wonder Woman 1984''. Kiedy premiera filmu w polskich kinach?         

Kiedy odbędzie się premiera ''Wonder Woman 1984''? Na to pytanie przez długi czas chcieli poznać odpowiedź fani komiksowych adaptacji, mogący jedynie podziwiać kolorowe plakaty, z których w imponującej złotej zbroi spogląda Gal Gadot, odtwórczyni roli w filmie wyreżyserowanym przez Patty Jenkins. Po długich oczekiwaniach i wielkiej niepewności wszystko wskazuje na to, że przygody obdarzonej niezwykłymi mocami Amazonki zadebiutują na ekranach polskich kin 22 stycznia 2021 roku. Czekającym z niecierpliwością na film pozostaje mieć nadzieję, że data ta nie zostanie ponownie przesunięta. Pierwotnie druga część widowiska o Wonder Woman miała mieć miejsce pod koniec 2019 roku.

W Stanach Zjednoczonych film ''Wonder Woman 1984'' ma być jednocześnie wyświetlany w kinach, jak i dostępny na platformie HBO Max, a jego premierę zaplanowano na pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 grudnia 2020 roku).  

Arrow Seriale o superbohaterach - najlepsze propozycje

''Wonder Woman'' film – o czym opowiadała pierwsza część przygód księżniczki Amazonek?    

''Wonder Woman'', film z 2017 roku, to pierwsza produkcja poświęcona wyłącznie postaci tytułowej bohaterki. Wcześniej Wonder Woman (Gal Gadot), pojawiła się również w widowisku z 2016 roku, pt. ''Batman v Superman: Świt sprawiedliwości'' w reżyserii Zacka Snydera, walcząc u boku dwóch dobrze wszystkim znanych herosów, Batmana (Ben Affleck) i Supermana (Henry Cavill) w obronie świata przed wielkim zagrożeniem z kosmosu.

Solowy film o Wonder Woman jest historią, która pozwoliła widzom lepiej poznać przeszłość walecznej księżniczki. Diana, córka królowej Hipolity (Connie Nielsen), już od najmłodszych lat szkoliła się w walce na wyspie zamieszkiwanej przez Amazonki. Pewnego dnia księżniczka natrafia na zestrzelony myśliwiec amerykańskiego pilota, Steve’a Trevora (Chris Pine). Mężczyzna opowiada Dianie o toczącym się na Ziemi konflikcie. Księżniczka postanawia opuścić swoją wyspę, aby ocalić świat. Młoda wojowniczka chce odnaleźć i pokonać Aresa, który jest według niej sprawcą trwającej wojny.      

Zobacz wideo "Wonder Woman 1984" - nowy zwiastun. Diana staje do walki z Cheetah!

Gal Gadot – Wonder Woman: z jakich ról jeszcze ją znamy?

Gal Gadot jako Wonder Woman szybko podbiła serca widzów. Aktorka do tej pory wystąpiła w roli amazońskiej księżniczki w czterech filmach, które pomogły jej zdobyć popularność. Odtwórczyni postaci walecznej Diany pochodzi z izraelskiego miasta Rosz ha-Ajin.

Aktorka, a także modelka, urodziła się 30 kwietnia 1985 roku. W dzieciństwie uczęszczała do szkoły tańca oraz trenowała sport. Swoją karierę planowała jako choreograf, jednak przeszkodą w spełnieniu tych planów okazał się zbyt wysoki wzrost. Wyróżniająca się urodą Gal w wieku 18 lat zdobyła tytuł Miss Izraela, a następnie uczestniczyła w konkursie Miss Universe, na którym zwróciła uwagę producentów filmowych. Aktorka studiowała prawo i stosunki międzynarodowe, odbyła również dwuletnią, obowiązkową służbę w Siłach Obronnych Izraela.

'Nowi mutanci' ukazują horror dorastania. To ostatni film z serii 'X-Men' od 20th Century Fox "The New Mutants": nowy film z uniwersum X-Menów. Bohaterowie i fabuła

Kariera aktorska Gadot rozpoczęła się na planie serialu pt. ''Bubot'' w 2007 roku. Następnie Gal otrzymała angaż do roli Gisele Harabo w filmie ''Szybko i wściekle'' z 2009 roku. Aktorka pojawiła się w kultowej serii jeszcze dwa razy: w piątej oraz szóstej odsłonie filmowego hitu ''Szybcy i wściekli''. Gal wystąpiła również w filmach ''Nocna randka'' oraz ''Wybuchowa para'' z 2010 roku, w których odegrała niewielkie role.

Kolejnym filmem, w którym Gal pojawiła się na ekranie jeszcze przed debiutem jako Wonder Woman, był dramat kryminalny w reżyserii Johna Hillcoata, pt. ''Psy mafii''. W 2017 roku aktorka powróciła na plan w roli walecznej Amazonki w kinowej wersji filmu Zacka Snydera, ''Liga sprawiedliwości''. Wonder Woman, wraz z innymi superbohaterami: Supermanem (Henry Cavill), Batmanem (Ben Affleck), Flashem (Ezra Miller) i Aquamanem (Jason Momoa), stają do walki z potężnym Steppenwolfem. W 2021 roku na platformę HBO Max ma ponadto trafić wersja reżyserska filmu ''Liga Sprawiedliwości'', czyli ''Zack Snyder's Justice League'', która zostanie przedstawiona widzom w formie miniserialu.

Aktorska kariera Gal Gadot wciąż się rozkręca, a kolejną rolą, która może okazać się dla niej sukcesem, będzie kreacja postaci Kleopatry w historycznym widowisku o słynnej królowej hellenistycznego Egiptu. Film zostanie wyreżyserowane przez Patty Jenkins, twórczynię dwóch odsłon przygód Wonder Woman.

Odtwórczyni roli amazońskiej księżniczki ma na swoim koncie kilka nominacji oraz jedną wygraną nagrodę: Saturna z 2018 roku, przyznanego w kategorii: najlepsza aktorka za film Wonder Woman (2017).

Więcej o: