Filmowy kalendarz adwentowy - jakie świąteczne komedie romantyczne obejrzeć?

Nie zawsze w święta jest czas, by usiąść przed telewizorem i obejrzeć film. Świąteczne produkcje rewelacyjnie jednak wprawiają w wyjątkowy nastrój. Jakie świąteczne komedie romantyczne warto obejrzeć?
Zobacz wideo "Listy do M. 4". Kolejna część pojawi się niedługo w kinach

W grudniu w telewizji i na platformach streamingowych, jak Netflix czy HBO, pojawiają się nowe i starsze produkcje świąteczne. W tym roku Boże Narodzenie spędzimy w kameralnym gronie, dlatego tym bardziej warto uprzyjemnić sobie oczekiwanie na ten wyjątkowy w roku czas. Dobrym pomysłem będzie wybór świątecznych filmów.

Selena - serial Co Netflix szykuje na grudzień 2020? Znamy już tytuły ponad 60 produkcji

Świąteczne komedie romantyczne - lista polecanych produkcji

 • 3 grudnia: "Zostańmy przyjaciółmi" - to historia otyłego licealisty, który zostaje odrzucony przez koleżankę, w której się skrycie kocha. Jako dorosły wraca do rodzinnej miejscowości, jednak nie przypomina już dłużej nieśmiałego chłopaka. Chris spróbuje jeszcze raz zawalczyć o dawną miłość.
 • 4 grudnia: "Igraszki losu" - to historia Jonathana i Sary, którzy przypadkowo poznają się w zatłoczonym sklepie, sięgając po ostatnią parę upatrzonych rękawiczek. Krótka rozmowa zmienia się we wspólną kawę i spacer, aż w końcu mija im cały dzień. Sara chce jednak sprawdzić, czy są sobie przeznaczeni. Zapisuje swój numer telefonu w książce, która krąży między ludźmi, a Jonathan na banknocie, który wydaje.
 • 5 grudnia: "W śnieżną noc" - to produkcja Netfliksa, skierowana do nastolatków. Akcja zaczyna się w wigilię, gdy nad miasteczko nadciąga burza śnieżna. Jedna noc wystarczy, by życie nastolatków wywrócić do góry nogami.
 • 6 grudnia: "Last Christmas" - to historia Kate, która pracuje jako elf w sklepie z dekoracjami świątecznymi. Dziewczyna nie ma szczęścia w życiu - nie dogaduje się z mamą, nadużywa uprzejmości przyjaciół i stara się przebić w dość brutalnym show biznesie. Dopiero Tom sprawi, że życie Kate zacznie zmierzać we właściwym kierunku.  
 • 7 grudnia: "Bajkowe Boże Narodzenie" - Jules decyduje się zaopiekować osieroconymi siostrzeńcami. Niespodziewanie dzieci dostają zaproszenie od dziadka, który mieszka w Europie. Razem wyjeżdżają w podróż, by spędzić święta z dawno niewidzianą rodziną.
 • 8 grudnia: "Zamiana z księżniczką" - pracownica cukierni orientuje się, że wygląda identycznie jak przyszła księżniczka. Kobiety postanawiają, że przed świętami zamienią się życiami.
 • 9 grudnia: "Panna młoda na gwiazdkę" - Jessie po raz trzeci zrywa zaręczyny i postanawia, że od teraz szuka właściwego mężczyzny. Niedługo potem poznaje Aidena i para zaczyna się spotykać. Dziewczyna nie wie, że chłopak założył się z kolegami, że przekona Jessie do małżeństwa przed Bożym Narodzeniem.
 • 10 grudnia: "Świąteczny kalendarz" - utalentowana fotografka coraz trudniej mierzy się z kolejnymi niepowodzeniami. Na prezent dostaje jednak świąteczny kalendarz, który zdaje się przepowiadać przyszłość. Być może za jego pomocą znajdzie miłość.
 • 11 grudnia: "Święta jak malowane" - to historia kuratorki galerii, która na nowo odkrywa swoją pasję do sztuki. Postanawia przyjechać na święta do rodzinnego miasta, gdzie wpada na dawną miłość z liceum.
 • 12 grudnia: "Upalne święta" - główną bohaterką filmu jest elegancka kobieta sukcesu, która przeżywa rozstanie z mężem. Kobieta decyduje się udać na samotne safari do Afryki. Tam też odnajduje nowy życiowy cel.
 • 13 grudnia: "Rodzinny dom wariatów" - Everett przyjeżdża do domu na święta i po raz pierwszy zabiera ze sobą swoją narzeczoną. Nieco zamknięta w sobie Meredith nie wywiera dobrego pierwszego wrażenia na bliskich mężczyzny. Po kilku wpadkach wzywa na pomoc swoją siostrę, która o wiele lepiej pasuje do rodziny Everetta.
 • 14 grudnia: "Prezenty z nieba" -  akcja filmu rozgrywa się podczas zamknięcia bazy lotniczej. Akurat trwają święta, które będą obchodzone w tym miejscu po raz ostatni. Historia skupia się wokół asystentki kongresmenki, która zakochuje się w dowódcy jednostki tej bazy.
 • 15 grudnia: "Cztery gwiazdki" - Kate i Brad chcą w święta odwiedzić swoich rodziców. Problem w tym, że ani jedno, ani drugie małżeństwo nie przetrwało. Parę czekają więc cztery gwiazdki z rodziną. 
 • 16 grudnia: "Świąteczny książę" - początkująca dziennikarka Amber pracuje pod przykrywką jako guwernantka księżniczki. Niespodziewanie zostaje wplątana w królewską intrygę. W międzyczasie zakochuje się w następcy tronu, na którego temat miała zbierać sensacyjne materiały. Film ma też drugą i trzecią część.
 • 17 grudnia: "Ja cię kocham, a ty śpisz" - to film z 1995 roku z Sandrą Bullock w roli głównej. Bileterka metra codziennie obserwuje mężczyznę, w którym się podkochuje. Pewnego dnia, tuż przed świętami, mężczyzna doznaje wypadku, a Lucy udaje się uratować go przed śmiercią. W szpitalu zostaje wzięta za jego narzeczoną i nikogo nie wyprowadza z błędu. Z radością zostaje przyjęta do rodziny.
 • 18 grudnia: "Czas na przyjaźń" - to historia grupy przyjaciół, która spotyka się po 15 latach. Każdy z nich doświadczył różnych zdarzeń, który wpłynęły na ich zachowanie. Gdy spotykają się w świąteczny weekend okazje się, że wszyscy mają do siebie większe lub mniejsze pretensje. Mimo czasu odżywają stare emocje i uczucia, a na jaw wychodzą kolejne tajemnice.  
 • 19 grudnia: "Wszystko, na co niebo zezwala" - bogata wdowa zaczyna spotykać się z mniej zamożnym mężczyzną, co budzi sprzeciw jej dzieci, rodziny i znajomych. Kobieta poznaje inne podejście do życia, gdzie posiadane rzeczy i przedmioty nie mają takiej wartości. Mężczyzna w końcu oświadcza się, ale krytykowany przez rodzinę narzeczonej, wycofuje swoją ofertę.
 • 20 grudnia: "Family man" - samotny biznesmen, cieszący się z życia bogatego singla, pewnego dnia budzi się jako ojciec, mąż i pracownik małej firmy. Mężczyzna stara się wrócić do swojego życia. Z czasem jednak dochodzi do wniosku, że nowa rodzina mu bardzo odpowiada.
 • 21 grudnia: "Witaj, miłości" - to film romantyczny, którego głównymi bohaterami są starsze osoby. Na tydzień przed gwiazdką Robert poznaje nową sąsiadkę Mary. Mężczyzna zakochuje się od pierwszego wejrzenia i ze zdeklarowanego samotnika zmienia się w osobę łaknącą towarzystwa.
 • 22 grudnia: "To wspaniałe życie" - to historia Georgea Baileya, który całe życie poświęca się pracy. Przed Bożym Narodzeniem jego wspólnik i wuj gubi pieniądze, które mogą doprowadzić do plajty biznesu. Bailey załamuje się i postanawia popełnić samobójstwo. W ostatniej chwili ratuje go anioł stróż, który pokazuje, jak wyglądałoby życie innych, gdyby nie on.
 • 23 grudnia "Holiday" - opowiada historię dwóch kobiet, które zamieniają się domami na święta. Pewna siebie bizneswoman trafia do małej wioski pod Londynem, a zakompleksiona Iris wyjeżdża do słonecznego Los Angeles. Każda z nich stara się uciec od niepowodzeń w życiu miłosnym, a nowe miejsca sprzyjają spojrzeniu na siebie i świat z innej perspektywy.
 • 24 grudnia "To właśnie miłość" - to jeden z najbardziej docenianych filmów świątecznych. Brytyjska komedia romantyczna podbiła serca widzów na całym świecie i ma też wiernych fanów, którzy oglądają tę produkcję co roku. To historia kilku osób, na pozór całkowicie ze sobą niepowiązanych. Wszystkich ich jednak łączy poszukiwanie miłości. Im bliżej świąt, tym pragnienie bliskości, zrozumienia i wsparcia są coraz silniejsze.

Materiały promocyjne Co warto obejrzeć w grudniu w telewizji? Premiery Canal+, HBO, Cinemax

Więcej o: