Boże Narodzenie 2020. Komedie świąteczne, które warto zobaczyć [LISTA]

Komedie świąteczne to kategoria filmów, które idealnie wprawiają w bożonarodzeniowy nastrój. Na które propozycje warto zwrócić uwagę przed świętami?

Świąteczne filmy to idealne propozycje dla osób, które w święta wreszcie mają czas usiąść i odpocząć przy dobrym filmie. Poniżej przedstawiamy produkcje, które warto wziąć pod uwagę wybierając tytuł na domowy seans. Wśród propozycji znajdują się zarówno zagraniczne, jak i polskie filmy.

Zobacz wideo Bez jakich filmów nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia? [Popkultura]

Świąteczne komedie romantyczne - lista 10 propozycji

  • "Last Christmas" - to historia dziewczyny, która zatrudnia się w sklepie z akcesoriami bożonarodzeniowymi. Niestety jej życie to pasmo niepowodzeń zawodowych i towarzyskich, których końca nie widać. Życie Kate jednak zaczyna się zmieniać w momencie, gdy poznaje Toma.
  • "12 świątecznych randek" - Kate nie może pogodzić się po rozstaniu z Jackiem. W wigilię postanawia umówić się na randkę w ciemno, na której poznaje przystojnego Milesa. Mimo dobrych intencji mężczyzny, Kate go odrzuca i całą swoją uwagę poświęca na odzyskanie uczucia dawnego partnera. O północy jednak cofa się w czasie i znów jest wigilia - Kate będzie miała więc niepowtarzalną okazję na to, by zrozumieć co robi źle i naprawić swoje błędy.
  • "Listy do M." - to seria filmów, których akcja ma miejsce w czasie świąt Bożego Narodzenia. Są to historie różnych osób, które mają inne, często bardzo negatywne podejście do miłości. Być może wyjątkowy czas świąt sprawi, że nawet najbardziej nieprzychylnie nastawieni bohaterowie zmienią swoje zdanie na temat bliskości czy rodziny.
  • "Zamiana z księżniczką" - to historia zmęczonej obowiązkami księżniczki, która poznaje łudząco podobną do siebie kobietę, pracującą w cukierni. Postanawiają więc zamienić się miejscami i swoim życiem na święta.
  • "Cztery gwiazdki" - para, która nie przepada za świętami, musi po raz kolejny spędzić Boże Narodzenie z rodziną. W tym roku zadanie wydaje się wyjątkowo trudne, ponieważ każdy z rodziców pary jest w innym związku. Czy bohaterom uda się spokojnie spędzić te cztery gwiazdki?
  • "Przetrwać święta" - milioner nie chce po raz kolejny mierzyć się z perspektywą samotnego spędzenia świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też postawia wrócić do domu, w którym mieszkał jako dziecko. Obecnym mieszkańcom składa wyjątkową propozycję - w zamian za sporą sumę pieniędzy muszą oni stać się jego rodziną na święta.
  • "Święta last minute" - Luther i Nora, którzy mają spędzić święta samotnie, decydują się na to, by w tym roku wyjątkowo nie obchodzić ich w ogóle. Zamiast tego planują wyjazd na Karaiby. Na chwilę przed wyjazdem ich córka Blair dzwoni by powiedzieć, że jednak przyjedzie do nich na święta. Małżeństwo ma niecałą dobę na przygotowanie uroczystości i pogodzenie się z sąsiadami, z którymi skłócili się odmawiając tradycyjnego dekorowania domu.
  • "Kronika świąteczna" -  widzowie poznają rodzeństwo, które przypadkiem doprowadza do rozbicia sań świętego Mikołaja. Muszą wyruszyć z nim jako pomocnicy, by uratować Boże Narodzenie i dostarczyć prezenty do wszystkich dzieci. Jest to typowo rodzinny film, który spodoba się jednak także starszym dzieciom i dorosłym.
  • "Planeta singli 2" - to kontynuacja historii bohaterów znanych z pierwszej części. W tej produkcji widzimy Anię i Tomka, których związek przeżywa kryzys. Jak się okazuje, para ma względem siebie całkowicie inne zamiary. Czy uda im się pogodzić przed świętami?
  • "Kochajmy się od święta" - to historia czteropokoleniowej rodziny, która zbiera się w jednym domu z okazji świąt Bożego Narodzenia. Niespodziewani goście oraz informacje sprawią, że spokojna uroczystość wymknie się spod kontroli. Kłótnie małżeńskie, romans z kelnerką i przeklinająca czterolatka to tylko niektóre z wątków, które pojawiają się w tym filmie.
Więcej o: