Premiera filmu "Rok we mgle" Tomasza Sekielskiego. Opowie o działaniach rządu podczas pandemii

Pandemia koronawirusa w Polsce pojawiła się w marcu 2020 roku, jednak pierwszy przypadek na świecie odnotowano w grudniu 2019 roku. Oznacza to, że mija rok od momentu zdiagnozowania "pacjenta zero". W sieci pojawił się zwiastun nowego filmu Tomasza Sekielskiego pt.: "Rok we mgle", który opowiada o walce Polski z koronawirusem.

Dziennikarz Onetu po raz kolejny podjął się realizacji trudnego ze społecznego punktu widzenia tematu. Jego dwie poprzednie produkcje - "Tylko nie mów nikomu" i "Zabawa w chowanego" opisywały zjawisko pedofilii i jej systemowego ukrywania w polskim Kościele.

'Mank' w reżyserii Davida FincheraNetflix nowości na grudzień 2020- rozpakuj filmowe prezenty [PEŁNA LISTA]

"Rok we mgle", czyli obraz walki rządu z pandemią

"Rok we mgle" to obraz działań, jakie polski rząd podejmował na przestrzeni niemal pełnego roku walki z pandemią. "To był rok we mgle, rok epidemii, która zmieniła świat i wywróciła nasze życie do góry nogami. Zaczęło się w chińskim Wuhan, gdzie 10 grudnia zdiagnozowano "pacjenta zero". Z Chin zabójczy wirus SARS-CoV-2 bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały świat. Kolejne państwa często po omacku, jak we mgle, szukały recepty na walkę z pandemią" - czytamy w zapowiedzi filmu na onet.pl.

Tomasz Sekielski w filmie ma zamiar przedstawić wszystkie "nieudolności", jakie rząd popełnił przez cały okres pandemii. "W tym czasie polskie władze bagatelizowały problem i zagrożenie. Mimo wielu zapewnień i kolejnych deklaracji szybko okazało się, że Polska była kompletnie nieprzygotowana na to, co się stało" - czytamy dalej.

Premiera filmu "Rok we mgle"

"Jest to bolesna historia opowiedziana przez dziennikarzy Onetu, którzy codziennie relacjonowali przebieg epidemii oraz ujawniali afery i nieprawidłowości w działaniu władz" - brzmi zapowiedź filmu, który będzie miał premierę 10 grudnia.

Katarzyna Łaniewska - kadr ze zwiastuna filmu 'Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3'Nie żyje Katarzyna Łaniewska. Aktorka miała 87 lat

Po opublikowaniu zapowiedzi filmu przez Tomasza Sekielskiego na Twitterze spora grupa użytkowników oznajmiła, że z niecierpliwością czekała na przedstawienie całej prawdy. "Obejrzę na pewno, od 2 miesięcy walczę, powikłania wyłączyły mnie z pracy na bardzo długo. Dramat. Jestem ciekawa czy znajdę tam podobne historie" - napisała jedna z internautek.

Więcej o: