Sonia Bohosiewicz desperacko poszukuje miłości. Padł ostatni klaps na planie filmu "Inni ludzie"

"Inni ludzie" w reżyserii Aleksandry Terpińskiej to filmowa adaptacja powieści Doroty Masłowskiej. Pomimo szalejącej pandemii i ośmiomiesięcznej przerwy w zdjęciach, film wkroczył w fazę postprodukcji. W głównej roli kobiecej zobaczymy Sonię Bohosiewicz.

W pierwszej polskiej produkcji Warner Bros. Pictures i Madants ze zdjęciami Bartosza Bieńka i muzyką Auera występują m.in. Jacek Beler, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Koleśnik i Sebastian Fabijański.

Reżyserka: Mamy nadzieję, że udało nam się stworzyć oryginalne, odważne i autentyczne kino

- Tworzenie filmu w tych bezprecedensowych czasach to z pewnością wyzwanie i sytuacja nowa dla całej branży filmowej - mówi Aleksandra Terpińska, reżyserka filmu. - Jednocześnie, dla mnie osobiście, to ogromna radość i ekscytacja z tworzenia mojego pierwszego pełnometrażowego filmu, mimo lockdownu i ośmiomiesięcznej przerwy w zdjęciach. Z jednej strony, robienie filmu na raty generuje mnóstwo dodatkowych kwestii do rozwiązania. Z drugiej zaś strony, miałam więcej czasu na montaż materiałów już nakręconych, zrobienie dodatkowych prób i ich analizę. Dzięki temu wracając na plan precyzyjnie wiedziałam, co potrzebuję jeszcze nakręcić. Drugą transzę zdjęć zaczęliśmy z nową energią - ważną rolę odegrali tu moi współpracownicy, przede wszystkim Bartosz Bieniek, oraz szefowie poszczególnych pionów i aktorzy - to ich zaangażowanie i wiara w projekt sprawiły, że skończyliśmy zdjęcia z nie mniejszym entuzjazmem i siłą niż na początku. Mamy nadzieję, że udało nam się stworzyć oryginalne, odważne i autentyczne kino - dodaje.

John Lennon, 1969 r.Człowiek, który zabił Lennona. "Jakaś mała cząstka mnie jest diabłem"

"Inni ludzie" jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim Aleksandry Terpińskiej, która już wcześniej odnosiła sukcesy ze swoimi krótkometrażowymi produkcjami. Jej "Najpiękniejsze fajerwerki ever" otrzymały Rail d’Or i Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018. Szlify reżyserskie zdobywała jako asystentka Wojciecha Smarzowskiego przy filmach takich jak "Kler", "Wołyń" i "Pod mocnym aniołem".

Zobacz wideo Polecamy filmy, które zrobiły na nas wrażenie w 2020 roku

O czym opowiada film "Inni ludzie"?

"Inni ludzie" - ekranizacja powieści Doroty Masłowskiej - to opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy. Bohaterom w codzienności towarzyszy uważnie ich obserwujący narrator (Fabijański).

W maju słuchacze i dziennilarze protestowali pod siedzibą 'Trójki', dzisiaj słuchacze odchodzą od stacji, która odnotowała największy spadek  słuchalności w historiiTrójka z ogromnym spadkiem słuchalności. Największym z wszystkich stacji

Na pierwszy rzut oka Kamil (Beler) i Iwona (Bohosiewicz) nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka (Marek Kalita), żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię (Koleśnik), ale wciąż mieszka z matką (Beata Kawka) na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi.

Premiera kinowa filmu zaplanowana jest na jesień 2021 roku.

Więcej o: