Daredevil ma pojawić się w filmie "Spider-Man 3". Fani serialu apelowali do Marvel Studios o wznowienie produkcji Netfliksa

Pod koniec listopada do Marvel Studios wróciła licencja i prawa do postaci Daredevila. Na jej podstawie Netflix wyprodukował trzy sezony serialu "Daredevil", który został rewelacyjnie przyjęty przez krytyków i widzów. Akcja fanów na portalach społecznościowych, którzy apelowali o przywrócenie serialu, poniekąd przyniosła skutek. Postać Daredevila ma pojawić się bowiem w filmie "Spider-Man 3".

Przyczyną zakończenia serialu "Daredevil" na trzecim sezonie miały być napięte stosunki Netfliksa z MCU i "nieporozumienia artystyczne". Widzowie, a także niektórzy aktorzy serialu, próbują przekonać studio Marvela do kontynuowania produkcji z tymi samymi bohaterami i odtwarzającymi ich aktorami, ale na przykład na platformie Disney+. Fani niestety nie mogą na razie liczyć na kontynuację produkcji - poniekąd jednak ich prośby przyniosły skutek. 

Daredevil ma pojawić się w filmie "Spider-Man 3"

Według najnowszych informacji podawanych m.in. przez ComicBook.com, Charlie Cox powróci jako Daredevil w produkcjach MCU - aktor znalazł się podobno w obsadzie najnowszego filmu "Spider-Man 3". 

Daredevil to superbohater, którego historia jest częścią komiksów wydawnictwa Marvel, a sam serial powstał na podstawie franczyzy MCU. Opowiada on historię Matta Murdocka, który jest niewidomym prawnikiem. Mężczyzna ma jednak nadludzko wyczulone pozostałe zmysły, dzięki którym walczy z przestępcami jako superbohater.

Zobacz wideo Jak pracuje się z Keanu Reevesem? Opowiada twórca Cyberpunka

"Daredevil" - obsada serialu Netfliksa. Charlie Cox jako idealny Daredevil

W główną postać Matta Murdocka wcielił się Charlie Cox. Gra Brytyjczyka przypadła do gustu nie tylko widzom, ale też krytykom. To samo dotyczy głównego antagonisty Murdocka, Kingpina, którego zagrał Vincent D’Onofrio. W akcji zorganizowanej przez widzów serialu Netfliksa, to właśnie nazwiska tych dwóch aktorów oraz rewelacyjne odtworzenie postaci pojawiają się jako jedne z głównych powodów, dla których fani chcą przekonać Marvel Studios do kontynuowania produkcji. Poza nimi w głównych rolach wystąpili: Rosario Dawson, Elden Henson, Deborah Ann Woll, Toby Leonard Moore, Bob Gunton, Ajjelet Zurer, Jon Bernthal, Elodie Yung, Joanne Whalley czy Wilson Bethel.

Netflix - sezony serialu "Daredevil" dostępne na platformie

Zanim Charlie Cox pojawi się w filmie "Spider-Man 3", warto zobaczyć jak aktor sprawdza się w roli superbohatera w serialu Netfliksa. Pierwszy sezon wyemitowany został w 2015 roku. Niemal od razu został ogłoszony kolejny sezon, którego premiera miała miejsce rok później. Trzeci sezon został ogłoszony w październiku 2018 roku, a ponad miesiąc później Netflix poinformował o zakończeniu produkcji. Każdy sezon składa się z 13 odcinków, a cała seria może pochwalić się wysoką oceną w serwisie Rotten Tomatoes.

Z danych z lutego 2019 roku wynika, że pierwszy sezon otrzymał notę na poziomie aż 99 proc. Drugi oceniony został trochę gorzej, bo na 80 proc., a trzeci na 96 proc. Serwis Variety obliczył, że w ciągu 11 dni od promocji pierwszy sezon serialu "Daredevil" obejrzało 11 proc. abonentów platformy. Do tej pory rekord należał do "House of Cards", które mogło pochwalić się wynikiem 6,5 proc. Tydzień po premierze serial został też drugim wśród najczęściej poszukiwanych seriali na stronach pirackich - zaraz po "Grze o tron". W ciągu tygodnia z nielegalnych źródeł "Daredevil" został pobrany ponad 2 mln razy.

Serial "Daredevil" - opinie krytyków

Produkcja Netfliksa mogła cieszyć się bardzo dobrymi opiniami krytyków. Szymon Radzewicz z serwisu Rozrywka.Blog napisał, że jest to najlepszy, najbardziej dojrzały i mroczny serial Marvela. Oskar Rogowski z NaEkranie.pl zwraca uwagę na doskonały dobór aktorów, sprawne prowadzenie fabuły, elementy humoru czy to, że serial jest tak dopracowany, że przypomina bardziej produkcję filmową, niż telewizyjną. Michał Kaczoń z miesięcznika "Film" stwierdził, że poza jednym elementem, serial stara się stworzyć jak najbardziej wiarygodną historię i trzymać się realiów, mimo wątku superbohaterskiego.

Więcej o: