"Rok we mgle" - premiera nowego filmu Tomasza Sekielskiego o walce rządu z koronawirusem

Tomasz Sekielski przygotował nowy film dokumentalny, który opowie o walce polskiego rządu z pandemią koronawirusa. "Rok we mgle" będzie miał swoją premierę już w czwartek 10 grudnia o godz. 10 na portalu Onet.

Film Tomasza Sekielskiego to historia opowiadana przez dziennikarzy Onetu, którzy codziennie relacjonowali przebieg epidemii koronawirusa oraz ujawniali afery i nieprawidłowości w działaniu władz. "To nie jest łatwy do oglądania film. Ale to jest prawda o tym przeklętym roku, w którym Polska zgubiła się we mgle" - zapowiada produkcję Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu.

"Rok we mgle" Tomasza Sekielskiego opowie o działaniach rządu w czasie pandemii koronawirusa

W grudniu mija dokładnie rok od momentu, kiedy w chińskim Wuhan zdiagnozowano "pacjenta zero". Przez cały 2020 rok rządy na całym świecie walczyły z koronawirusem. Bardzo często była to walka "po omacku". "Rok we mgle" Tomasza Sekielskiego będzie podsumowaniem tego, jak polski rząd walczył i nadal walczy z epidemią koronawirusa.

"Z Chin zabójczy wirus SARS-CoV-2 bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały świat. Kolejne państwa często po omacku, jak we mgle, szukały recepty na walkę z pandemią. W tym czasie polskie władze bagatelizowały problem i zagrożenie. Mimo wielu zapewnień i kolejnych deklaracji szybko okazało się, że Polska była kompletnie nieprzygotowana na to, co się stało" - można przeczytać w zapowiedzi filmu.

 

"Rok we mgle" - premiera nowego filmu już dzisiaj

Film "Rok we mgle" będzie można zobaczyć w serwisie Onet już w czwartek 1 grudnia o godz. 10. W 53-minutowym dokumencie wystąpią m.in. Andrzej Stankiewicz, dr Tomasz Dzieciątkowski, Marcin Wyrwał, Agnieszka Sztyler-Turovska, Edyta Żemła i Karol Kosiorowski.

Tomasz Sekielski wraz ze swoim bratem Markiem jest reżyserem i producentem takich filmów dokumentalnych jak "Tylko nie mów nikomu" i "Zabawa w chowanego". Obie produkcje opowiadają o przypadkach pedofilii w Kościele katolickim oraz próbach ich tuszowania przez niektórych hierarchów. Tomasz Sekielski jest również jednym z prowadzących programu Onet Rano emitowanego od poniedziałku do piątku w godzinach porannych.

Zobacz wideo Sekielski: Ofiary mówią, że razem z tym filmem zostawiają część traumy za sobą
Więcej o: