"Niebo o północy" - film George'a Clooneya będzie miał premierę 23 grudnia. Jest zwiastun

Do tego filmu George Clooney zgubił 12 kilogramów, co niestety przypłacił wizytą w szpitalu. "Niebo o północy" w jego reżyserii Netflix pokaże 23 grudnia. Teraz jest zwiastun.

Dla Clooneya występ w "Niebie o północy" to pierwsza duża rola od czterech lat. Jak kilka miesięcy temu można było przeczytać w "Vanity Fair", skala kataklizmów, które pochłonęły filmową Ziemię w 2049 roku, gdy rozgrywa się akcja filmu, jest nieokreślona, ale w wyobraźni Clooneya nie różnią się one zbytnio od wydarzeń, które zdefiniowały rok 2020: globalna pandemia, kryzys klimatyczny, konflikty polityczne. - Choroba nienawiści i jej pochodne, konflikty i wojny - to trwa od dłuższego czasu - stwierdził aktor. - W tym filmie zawarliśmy smutek związany z tym, co człowiek jest w stanie wyrządzić człowiekowi i jak łatwo możemy sobie nawzajem wszystko odebrać.

Zobacz wideo "Niebo o północy" - ZWIASTUN. George Clooney reżyserem i w roli głównej. Uratuje świat?

Netflix pokaże "Niebo o północy" tuż przed Wigilią

"Niebo o północy" to postapokaliptyczna opowieść, w której naukowiec Augustine (George Clooney) samotnie pracujący na Arktyce stara się powstrzymać Sully (Felicity Jones) i resztę lecących z nią astronautów przed powrotem do domu, gdy na świecie dochodzi do tajemniczej katastrofy. George Clooney reżyseruje adaptację głośnej książki Lily Brooks-Dalton "Dzień dobry, północy", a na ekranie poza Felicity Jones towarzyszą mu David Oyelowo, Kyle Chandler, Demián Bichir i Tiffany Boone.

George Clooney zrzucił 12 kilogramów dla roli. Efekt? Wylądował w szpitalu z zapaleniem trzustki. "Nie dbałem o siebie" >>

Clooney swoją reżyserską przygodę zaczął całkiem udanie w 2002 roku, gdy zrealizował "Niebezpieczny umysł". Za "Good Night and Good Luck" był nominowany do Oscara zarówno za reżyserię, jak i scenariusz. Statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej dostał na razie za "Operację Argo", tu jednak był "tylko" producentem - reżyserował Ben Affleck.

Więcej o: