Będzie "Zakonnica w przebraniu 3". Whoopi Goldberg powróci w roli głównej

Podczas specjalnego spotkania z inwestorami Disney ogłosił tak wiele premier, że trudno je zliczyć. Oprócz tytułów z uniwersum Marvela czy "Gwiezdnych wojen" na platformę Disney+ trafią mniej "bajkowe" pozycje - wśród nich jest trzecia część serii "Zakonnica w przebraniu". Whoopi Goldberg ponownie wcieli się w sprytną i przebojową Deloris van Cartier.

Choć Whoopi Goldberg jeszcze siedem lat temu twierdziła, że raczej nie wróciłaby na plan "Zakonnicy przebraniu", z roku na rok ten pomysł stawał się jej coraz bliższy. W 2018 roku pojawiły się informacje, że Regina Y. Hicks i Karin Gist pracują nad scenariuszem do trzeciej części serii dla Disney+. Teraz to już oficjalne - w niedalekiej przyszłości w serwisie pojawi się "Zakonnica w przebraniu 3" z Goldberg na pierwszym planie (i nie tylko).

Zobacz wideo Justyna, Marta i Maja o najlepszych filmach widzianych w 2020 roku

"Zakonnica w przebraniu" znowu narozrabia. Whoopi Goldberg i Tyler Perry szykują kolejną część serii

Podczas Disney Investor Day wiadomość tę przekazał Sean Bailey, szef Walt Disney Studios Motion Picture Production. Oprócz tego, że Whoopi Goldberg znowu zagra tytułową "Zakonnicę w przebraniu", zajmie się również produkcją filmu. Wesprze ją w tym Tyler Perry. "Variety" przypomina, że to już czwarty raz, kiedy Perry i Goldberg połączą siły. Ostatnio zrobili to przy produkcji "Nobody's Fool" z 2018 roku. Promując ten film, Tyler Perry podczas jednego z wywiadów zadeklarował, że zrobiłby z Goldberg nową "Zakonnicę". 

W tym roku mija 28 lat od premiery pierwszej produkcji z serii. Whoopi Goldberg wcieliła się tam w Deloris van Cartier, piosenkarkę barową, która przypadkowo zostaje świadkiem morderstwa dokonanego przez jej kochanka - gangstera Vince'a. Ten wyznacza nagrodę za głowę swej "ukochanej", dlatego Deloris musi zniknąć. Kobieta trafia do programu ochrony świadków koronnych i dzięki pomocy policji znajduje schronienie w podupadającym klasztorze. Jako niesforna siostra Mary Clarence, Deloris wprowadza do życia sióstr katarzynek niespodziewany powiew świeżości.  

Budżet "Zakonnicy w przebraniu" wynosił 31 mln dol. - w kinach na świecie film łącznie zarobił ponad siedem razy tyle (231 mln dol.). Na fali popularności przygód Deloris szybko powstał sequel, "Zakonnica w przebraniu 2: Powrót do habitu", który spotkał się ze zdecydowanie mniejszym entuzjazmem publiczności i krytyków, ale za to pomógł Lauryn Hill, przyszłej gwieździe neo-soulu, postawić pierwsze kroki w świetle reflektorów. Do trzech razy sztuka? Okaże się niebawem.

Więcej o: