Marvel 2021. Te filmy i seriale Marvela zobaczymy już w tym roku!

Marvel Studios mimo trudnych warunków nie zwalnia tempa. Fani w 2021 roku mogą liczyć na kilka interesujących premier, które wzbogacą bogatą kolekcję filmów i seriali o superbohaterach.

Marvel: światowy fenomen, który ciągle się rozwija

Marvel Studios to wytwórnia filmowa, która ma na swoim koncie wiele hitów, które przyciągają przed ekrany miliony widzów. Od 2015 roku jest częścią The Walt Disney Studios, należącego do The Walt Disney Company. Na czele Marvel Studios stoi producent filmowy Kevin Feige. 

Przez ostatnie 12 lat wytwórnia wyprodukowała 23 filmy należące do franczyzy Marvel Cinematic Universe, która skupia się na superbohaterach wykreowanych przez komiksy stworzone przez Marvel Comics. 

MCU to potężna ilość filmów o superbohaterach, które są podzielone na poszczególne fazy rozwoju uniwersum. Na lata 2020-2021 producenci planowali premierę kilku nowych filmów, które miały tworzyć tzw. czwartą fazę. Pierwszy z nich - Black Widow - miał trafić na ekrany w maju 2020 roku. Jednak światowa pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele z tych planów. Na ten moment wiemy, że Czarna Wdowa ma zostać pokazana widzom w maju 2021 roku.

Marvel filmy 2021: jakie premiery trafią do kin w tym roku?

Jak już wyżej wspomniano, plany dotyczące premier filmów czwartej fazy MCU znacząco się opóźniły. Niemniej jednak co się odwlecze to nie uciecze. Fani superbohaterów według planów już w 2021 roku będą mogli ponownie zobaczyć swoje ulubione postacie na ekranie kinowym. Co prawda żadne ustalenia nie są w 100 proc. pewne, jednak jeśli sytuacja nie ulegnie znacznemu pogorszeniu, wówczas jest nadzieja, że premiery dojdą do skutku.

I tak na 2021 Marvel Studios planuje uraczyć swoich fanów pierwszym filmem należącym do czwartej fazy MCU. Chodzi oczywiście o "Black Widow'', która do kin trafi już 7 maja 2021. Pozostałe premiery pojawią się według harmonogramu:

  • 9 lipca 2021 - "Shang-Chi and the Legend of Ten Rings" 
  • 5 listopada 2021 - "Eternals".

Ponadto chodzą też słuchy, że w grudniu 2021 do kin trafi "Spider-man 3", nad którym już rozpoczęto pracę.

Marvel seriale 2021: nowe produkcje studia już w nadchodzących miesiącach

Marvel w 2021 roku zaoferuje również nowe seriale, jednak te będą dostępne na platformie Disney+, która jak dotąd nie funkcjonuje w Polsce. Miejmy nadzieję, że zmieni się to w najbliższym czasie i wszyscy fani superbohaterów będą mogli oglądać ich co tydzień w wersji serialowej. A do planowanych premier serialowych na 2021 rok należą:

  • 15 stycznia 2021 - "WandaVision", czyli pierwszy serial należący do MCU
  • 19 marca 2021 - "The Falcon and the Winter Soldier"
  • maj 2021 - "Loki"
  • lato 2021 - "What if...?"
  • jesień 2021 - "Ms. Marvel"
Zobacz wideo Wanda i Vision na zawsze razem? To wcale nie sielanka! Zwiastun serialu "WandaVision"
Więcej o: