Komedie świąteczne. Sprawdź, co można obejrzeć na Boże Narodzenie oprócz "Kevina"

Boże Narodzenie 2020. Komedie świąteczne to filmy, bez których oficjalnie święta się nie liczą. Co po prostu trzeba obejrzeć, a na co warto zwrócić uwagę? Sprawdź z nami listę najnowszych tytułów i klasykę kina. Czy ktoś jeszcze pamięta klan Griswoldów?

Filmy komedie świąteczne- element tradycji 

Święta kojarzą nam się z błogim wieczorem pod choinką, ale za tym idealnym obrazkiem stoją też godziny spędzone w kuchni, kolejne na zakupach i ostra wymiana zdań na koniec. Komedie świąteczne pomagają nam nabrać dystansu do tego całego szaleństwa. W perspektywie licznych spotkań rodzinnych są takim trochę wentylem bezpieczeństwa. Po oficjalnej kolacji miło jest zasiąść na kanapie i po prostu odpocząć, warto spróbować. W końcu, od czego są święta?

Zacznijmy ostrożnie, czyli od kategorii świąteczne komedie romantyczne. Poniżej prezentujemy kilka tytułów. 

Świąteczne komedie romantyczne: "Kalifornijskie święta"- czy miłość ma swoją cenę? 

To historia oparta o sentymenty i wielkie pieniądze. Główny bohater otrzymuje obietnicę awansu w zamian za zamknięcie pewnej transakcji do Bożego Narodzenia. Czy nieczysta gra przyniesie oczekiwany rezultat i jak potoczy się jego znajomość z właścicielką rodzinnej farmy? Zakończenie jest do przewidzenia, ta świąteczna bajka ma przekonać widza, że każdy może zmienić się na lepsze. I chociaż fabuła może nie jest zbyt oryginalna to klimat filmu i zdjęcia rekompensują wszystko. 

Pozostańmy jeszcze na chwilę w kategorii: świąteczne komedie romantyczne- kolejna propozycja na popularnej platformie to historia o rodzinie królewskiej i dziennikarce na tropie skandalu. 

Filmy świąteczne Netflix: "Świąteczny książę"- skąd my to znamy? 

Głównym bohaterem jest tytułowy książę skandalista, który nie stroni od imprez i romansów. Po piętach depcze mu młoda dziennikarka, którą przełożeni wysyłają do zamku na poszukiwanie kolejnej gorącej historii z prywatnego życia przyszłego monarchy. Film z pewnością przypomina prawdziwe historie miłosne w wyższych sferach, to ukłon w stronę fanów Windsorów. Reżyser wprowadza widza w ten bajkowy świat, gdzie miłość i władza spacerują parami. Jak zakończy się ta historia? W przeciwieństwie do prawdziwego życia- raczej bez dramatów. 

Zobacz też: Komedie romantyczne. Top10 najpiękniejszych filmów o miłości

 

Po ckliwych propozycjach czas na coś mocniejszego, jakie jeszcze niespodzianki czekają w kategorii: filmy świąteczne Netflix? Tegoroczne święta kręcą się wokół jednej postaci. Grinch to antybohater, który nie lubi świąt i zrobi wszystko aby, popsuć słodką atmosferę. Szczegóły poniżej. 

Świąteczne filmy komediowe: "Grinch"- nie tylko dla dzieci 

Ktosiowo i jego mieszkańcy z radością oczekują na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Grinch, czyli futrzany stwór, który przypomina trochę owłosionego elfa, który zrobi wszystko, by zepsuć im szyki. Cała nadzieja w małej dziewczynce, czy uda się jej uratować magiczne chwile i co na to Grinch? Idealna propozycja na rodzinny seans z przymrużeniem oka. Dla tych, którzy kochają święta i nie tylko. 

Świąteczne filmy komediowe coraz chętniej sięgają po młodszą widownię, w końcu historie miłosne nie są zarezerwowane tylko dla fanów Bridget Jones. 

Filmy komedie świąteczne: "W świąteczną noc"- życia nie da się zaplanować 

To ciepła historia dla nastolatków w prawdziwej zimowej aurze. W Wigilijną noc splatają się trzy historie miłosne przy akompaniamencie prawdziwej burzy śnieżnej. Boże Narodzenie przyniesie nie tylko nadzieję, lecz także zupełnie nowy porządek. Czy grupa licealistów jest na to gotowa? 

Filmy komedie świąteczne to nie tylko poprawne politycznie nowości, ale też bezkompromisowe klasyki. Rodzina Griswoldów uczy nas, jak powinny wyglądać prawdziwe święta.  

Komedie świąteczne: "W krzywym zwierciadle: Witaj święty Mikołaju"

Cykl filmów o słynnej rodzinie Griswoldów to klasyki, które chociaż raz trzeba obejrzeć. Święta w krzywym zwierciadle w ich wydaniu śmieszą do łez, prawdziwy majstersztyk. Oprócz historii zimowych można od razu pójść za ciosem i obejrzeć wakacyjne przygody słynnej rodziny. Zagorzali fani z pewnością wiedzą, że w 2015 roku wyszła najnowsza letnia historia słynnego rodu. 

Zobacz też: Boże Narodzenie 2020. Komedie świąteczne, które warto zobaczyć [LISTA]

Zobacz wideo Które z nich już przeczytaliście?
Więcej o: