Eddie Murphy wraca jako Akeem w filmie "Książę w Nowym Jorku 2". Są zdjęcia

32 lata po premierze "Księcia w Nowym Jorku" Eddie Murphy i Arsenio Hall wrócili do grania swoich ikonicznych bohaterów i tak oto książę Akeem i jego przyjaciel Semmi ponownie przyjadą z Zamundy do Nowego Jorku. Platforma Amazon podzieliła się pierwszymi zdjęciami z planu kontynuacji kultowej komedii i trudno uwierzyć, że minęło tyle czasu.

"Książę w Nowym Jorku" podbił serca widzów na całym świecie i do dziś pozostaje jednym z popularniejszych filmów, w których zagrał Eddie Murphy. Historia opowiadała o dziedzicu tronu fikcyjnego państwa Zamunda, który chcąc uniknąć aranżowanego małżeństwa, jedzie do Nowego Jorku. Tam ukrywa swoją tożsamość, zatrudnia się w fast-foodzie i szuka idealnej wybranki.

Zobacz wideo Kiedy Polska najechała na ZSRR? SNL a sprawa polska

Pierwsze zdjęcia z "Księcia w Nowym Jorku 2". Trudno uwierzyć, że minęło ponad 30 lat

Trudno jest nakręcić satysfakcjonujący sequel filmu, który ma wśród widzów status kultowego. Ale póki co, druga część "Księcia w Nowym Jorku" zapowiada się obiecująco. Na pierwszych zdjęciach z planu widać, że wrócili niemal wszyscy członkowie oryginalnej obsady - łącznie z Garcelle Beauvais, która grała dziewczynę sypiącą płatki róż pod stopy głównego bohatera.

Materiały promocyjneMateriały promocyjne 'Książę w Nowym Jorku 2' / Amazon Studios

Jak pamiętamy z pierwszej części, książę Akeem ostatecznie wziął ślub z graną przez Shari Headley Lisą, córką właściciela fast-foodowej restauracji w Queens. W najnowszym filmie dowiemy się, że mają razem trzy córki, a książę powoli przygotowuje się do przejęcia tronu. Niemniej niespodziewanie okazuje się, że wizyta Akeema w Nowym Jorku miała nieprzewidziane konsekwencje. Po blisko 30 latach dowiaduje się on, że w tamtym czasie spłodził syna, o którego istnieniu nie zdawał sobie sprawy. Główny bohater wraca więc do Ameryki, by odnaleźć swojego potomka, a do Nowego Jorku jedzie z nim jego wierny przyjaciel Semmi.

Materiały promocyjneMateriały promocyjne 'Książę w Nowym Jorku 2' / Amazon Studios

W pierwszej części Eddy Murphy zagrał nie tylko księcia, wcielał się w inne postaci, takie jak: golibroda Clarence, wokalista zespołu Sexual Chocolate Randy Watsona i Saul czy żydowski fan boksera Rocky'ego Marciano. Dzięki zdjęciom z planu wiemy, że na pewno wrócił do grania postaci fryzjera, podobnie jak Arsenio Hall. W obsadzie poza nimi oraz Shari Headley znaleźli się także James Earl Jones, Louie Anderson, Garcelle Beauvais, Leslie Jones, Jermaine Fowler, Wesley Snipes, KiKi Layne, Tracy Morgan i raper Rick Ross.

Reżyserem filmu "Książę w Nowym Jorku 2" jest Craig Brewer, który ma na koncie m.in. nową wersję "Footlose", a który wcześniej z Eddym Murphym nagrał film "Dolomite is my name". Scenariusz nowego filmu napisali Kenya Barris, David Sheffield i Barry Blaustein. Premiera produkcji ma się odbyć 5 marca 2021 roku na platformie Amazon Prime Video.

Więcej o: