Netflix grudzień 2020. Te 5 filmów idealnie sprawdzi się na zimowy wieczór

Netflix i grudzień to doskonałe połączenie. Trochę premier, znane i lubiane hity, długie wieczory, madarynki... Jako iż mamy grudzień to nie zabraknie oczywiście filmów świątecznych, choć Netflix już na ten moment posiada całkiem pokaźną bibliotekę filmów o tej tematyce. Niestety, nie znajdziemy tam największego klasyka świąt jakim jest "Kevin sam w domu" ani naszej ulubionej komedii romantycznej "To właśnie miłość", ale za to znajdziemy kilka innych pasjonujących filmów. Oto nasze propozycje za grudniowy wieczór z Netflixem.

Netflix grudzień 2020

Na jakie pozycje warto zwrócić uwagę? Podrzucamy kilka, zarówno w klimacie świątecznym, jak i dalekim od niego. 

  • Mank (2020)

David Fincher w roli reżysera oraz Gary Oldman w roli głównej, to brzmi dobrze. Film jest opowieścią o Hermanie J. Mankiewiczu, słynnym scenarzyście, który w dużej mierze przyczynił się do dzisiejszego wizerunku Hollywood. Produkcja ta opowiada o procesie pisania scenariusza do filmu, któremu sam oddaje cześć. Mankiewicz ściga się z czasem i sam ze sobą, by dokończyć "Obywatela Kane'a". "Mank" to dramat biograficzny, nie jest najłatwiejszy w odbiorze, ale powinien spodobać się fanom historii kina. Jeśli szukacie czegoś, co trochę odciągnie was od świątecznych przygotowań, zabierzcie się za "Manka". 

  • Niebo o północy (2020)

Niebo o północy jest adaptacją książki Lily Brooks-Dalton pt. "Dzień dobry, północy". Jest to kapitalna opowieść fantastyczno-naukowa dla wszystkich fanów klimatu post apokaliptycznego. Film opowiada historię naukowca o imieniu Augustine, który próbuje ostrzec astronautów wracających z misji o ziemskiej katastrofie. Co ciekawe, w role reżysera i głównego aktora wciela się George Clooney. To również propozycja daleka od świątecznego klimatu, dla tych, którzy mają już dość choinek, mikołajów i pierniczków. 

 

Netflix filmy świąteczne

Mało wam jeszcze klimatu świąt? Macie ochotę na coś romantycznego, a "Holiday" obejrzane już osiem razy? Może czas na "Randki od Święta"?

Randki od Święta (2020)

"Randki od święta" to typowa, świąteczna komedia romantyczna: miła, ładna, kolorowa. Główne postacie grane przez Emmę Roberts i Luka Braceya nienawidzą świąt, stwierdzają więc razem, że w następnym roku na wszystkie święta będą chodzić razem i udawać przed swoimi bliskimi, że są parą. Prowadzi to do mnóstwa zabawnych sytuacji oraz do zmiany nastawienia głównych bohaterów wobec... siebie. A to niespodzianka!

Planeta Singli 2 (2018)

W "Planecie singli 2" jest wszystko, a przede wszystkim jest Tomasz Karolak, bez którego nie byłoby przecież żadnej polskiej komedii romantycznej. Na szczęście jego rola jest tu całkiem znośna, a oprócz niego możemy zobaczyć inne polskie gwiazdy jak Maciej Stuhr czy Agnieszka Więdłocha. Film opowiada o kryzysie publicznego związku Tomka (Stuhr) i Ani (Więdłocha), który pokochaliśmy już w pierwszej części kinowego hitu. Nie brakuje oczywiście śmiechu i łez oraz klimatu. "Planeta singli 2" raczej nie porwie was jak pierwsza część, ale warto ją obejrzeć w ferworze przygotowań świąt, by choć na chwilę się od nich oderwać i przenieść do bardziej romantycznej wersji Polski. 

Zobacz też: Netflix nowości na grudzień 2020- rozpakuj filmowe prezenty [PEŁNA LISTA]

Grinch: Świąt nie będzie (2000)

Propozycja skierowana bardziej do młodszych ale nie tylko. Klasyka jeżeli chodzi o świąteczne kino. Film w reżyserii Rona Howarda, opowiadający o postaci tytułowego Grincha, który chce zniszczyć święta, zaciekle przygotowującym się do nich mieszkańcom Ktosiowa. Spotyka on jednak na swojej drodze dziewczynkę, która w pojedynkę chce się z nim rozprawić. Co ciekawe o tej produkcji to w rolę głównego antagonisty wciela się wybitny komik Jim Carrey, aczkolwiek ciężko go dostrzec pod charakteryzacja, za co "Grinch" dostał Oscara. Jeżeli o nagrodach mówimy, to film ten był również nominowany do Oscara za najlepsza scenografię oraz kostium.

Zobacz wideo Co w tym roku dobrego wydarzyło się w świecie kina?
Więcej o: