Tanya Roberts nie żyje. W poniedziałek dementowano informacje o jej śmierci

Tanya Roberts - aktorka znana m.in. jako dziewczyna Bonda w filmie "Zabójczy widok" - nie żyje. Doniesienia dotyczące jej śmierci we wtorek potwierdził partner aktorki, Lance O'Brien. Pierwsze wieści na ten temat pojawiły się w niedzielę, kiedy zgon Roberts przedwcześnie ogłosił w mediach jej rzecznik prasowy.

Pierwsze i - jak się okazało - niepotwierdzone wiadomości o śmierci Tanyi Roberts przekazywane były przez wiele amerykańskich mediów, a także agencje prasowe, między innymi amerykańską AP, niemiecką DPA czy francuską AFP. Wszystko za sprawą oświadczenia, jakie w ostatnią niedzielę wydał rzecznik prasowy aktorki Mike Pingel. Aktorka straciła przytomność w wigilię Bożego Narodzenia w swoim domu w Kalifornii, tuż po powrocie ze spaceru z psem. 

Tanya Roberts nie żyje. Partner potwierdza doniesienia

Pingel w niedzielę rozmawiał z Lance'em O'Brienem, partnerem Roberts, który powiedział mu, że widział się z 65-latką w szpitalu i nazwał to "ostatnim spotkaniem za jej życia". Gdy rzecznik zapytał, co się stało, O'Brien miał mu powiedzieć, że "właśnie pożegnał Tanyę i mógł zobaczyć jej piękne oczy ten ostatni raz". W poniedziałek okazało się, że Roberts jeszcze żyła, jednak dzień później O'Brien oficjalnie ogłosił, że jego partnerka odeszła w nocy z 4 na 5 stycznia. Dziennikarze "The Post" wyjawili, że powodem hospitalizacji Roberts była "degradacja nerek, wątroby i woreczka żółciowego, a także zakażenia krwi w całym ciele". 

Tanya Roberts swoją karierę rozpoczynała jako modelka. Największą popularność zdobyła jednak jako aktorka, zwłaszcza w latach 80. Sławę przyniosła jej rola Julie Rogers w oryginalnym serialu "Aniołki Charliego". W roku 1982 zagrała Kiri w filmie "Władza zwierząt", zaś niewiele później olśniewała jako a dziewczyna Jamesa Bonda u boku Rogera Moore'a w filmie "Zabójczy widok". Widzowie polubili ją także za występy w serialu "Różowe lata siedemdziesiąte" w roli Midge Pinciotti.