Marion Ramsey nie żyje. Gwiazda "Akademii policyjnej" miała 73 lata

Znana z roli w kultowej serii komedii "Akademia policyjna" Marion Ramsey zmarła w swoim domu w Los Angeles. Media donoszą o jej chorobie, jednak przyczyna zgonu nie jest znana. Aktorka pojawiła się także w tak znanych produkcjach jak "MacGyver" czy "Beverly Hills, 90210".

Marion Ramsey zmarła w wieku 73 lat. Poza rolą oficer w serii policyjnych komedii "Akademia policyjna" występowała także na Broadwayu, jej najpopularniejszą sztuką było "Eubie!" z 1978 roku. Jak donosi Variety, aktorka zmarła w swoim domu.

Nie żyje Marion Ramsey

Rola oficer Laverne Hooks w serii "Akademia policyjna" zapewniła Marion Ramsey długoletnią rozpoznawalność, ale jej kariera zaczęła się na długo przed premierą pierwszego filmu z tej serii. Jeszcze w 1964 roku wystąpiła w "Hello, Dolly!", a w latach 70. działała w teatrze, telewizji i kinie. Widzowie kojarzyć ją mogą z ról w sztuce "Miss Moffat", programu "Keep On Trucking" czy roli w "Cos".

Premiera pierwszej części "Akademii policyjnej" odbyła się w 1984 roku, a Ramsey grała w serii aż do 1989 roku i szóstej odsłony franczyzy. Później pojawiła się także w popularnych produkcjach telewizyjnych takich jak "Beverly Hills, 90210" czy "MacGyver", dubbingowała również postać D.I. Holler w animacji "Rodzina Addamsów" od 1992 do 1993 roku.

 

Pozostawała aktywna zawodowo przez następne dekady, a w 2015 roku ponownie spotkała się na planie z kolegą z "Akademii policyjnej" - ona i Steve Guttenberg zagrali w filmie "Lavalantula" i rok później w drugiej części produkcji. Jedną z jej ostatnich ról był występ z "When I Sing" z 2018 roku.

Więcej o: