"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje". Jest pierwszy plakat i nowa data premiery

29 razy uciekł organom ścigania, był prawdziwą postacią, a nie wymysłem scenarzystów. Teraz Zdzisława Najmrodzkiego gra Dawid Ogodnik. Film wejdzie do kin 17 września 2021 roku.

- Tworząc tę postać, wykorzystaliśmy kilka najważniejszych faktów z jego życia, ale "Najmro. Kocha, kradnie", szanuje to fantazja i fikcja, która ubarwiła prawdziwą historię - wyjaśnia Mateusz Rakowicz, reżyser i współautor scenariusza. - Nasz bohater ucieka od szarej rzeczywistości i pragnie sięgać ponad miarę przeciętnego człowieka. Sięgać najwyżej, jak się da. Ludzie w tamtych czasach nie śledzili kronik kryminalnych po to, żeby się przekonać, czy wreszcie go złapano. Chcieli wiedzieć, czy znowu udało mu się uciec - stwierdza reżyser i dodaje:

Niedawno ukończyliśmy prace, a pierwsi 'testowi' widzowie przyjmują film bardzo entuzjastycznie. Mówią, że 'Najmro. Kocha, kradnie, szanuje' to powiew świeżości, jakiego w polskim kinie nie było od dawna.
Zobacz wideo Najlepsze filmy 2020 - oto nasz wybór

Premiera "Najmro" jesienią. "Uzbrajamy się w cierpliwość"

Z uwagi na pandemię premiera została przesunięta na jesień - 17 września 2021 roku. - Ten film jest błyskotliwy i rozrywkowy. To radość kina w czystej postaci. Dlatego zależy nam na tym, żeby ludzie mogli obejrzeć "Najmro" w pełni zrelaksowani, w poczuciu bezpieczeństwa. Liczymy, że takie warunki będziemy mieli najpóźniej jesienią 2021 roku. Uzbrajamy się zatem w cierpliwość, a tymczasem przygotowujemy serię plakatów, na których łączymy styl retro z nowoczesnością oraz zwiastun, który da widzom przedsmak tej imponującej produkcji - uzasadnia Paweł Fiłonowicz, dyrektor marketingu z Dystrybucji Mówi Serwis.

Najmro - plakatNajmro - plakat mat. prasowe

Chilling Adventures of SabrinaNetflix przeprasza. Bardzo niefortunny tweet o "Chilling Adventures of Sabrina"

"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie "Najmro" wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił? W głównej roli występuje Dawid Ogrodnik ("Ostatnia rodzina"), a partnerują mu Robert Więckiewicz ("Kler"), Jakub Gierszał ("Najlepszy"), Rafał Zawierucha ("Pewnego razu w Hollywood"), Olga Bołądź ("Kobiety mafii") oraz debiutująca na wielkim ekranie Masza Wągrocka (serial "Król").

Anna PrzybylskaAnna Przybylska wystąpi pośmiertnie w filmie? Bieniuk: Byłby to precedens

Reżyserem filmu jest Mateusz Rakowicz, który wspólnie z Łukaszem M. Maciejewskim napisał scenariusz. Autorem zdjęć jest Jacek Podgórski, a za muzykę odpowiada Andrzej Smolik.

Więcej o: