Kevin bez Trumpa? Macaulay Culkin chciałby zostać sam w Nowym Jorku i pisze o tym publicznie

Po tym, jak Donald Trump w taki a nie inny sposób zareagował na wtargnięcie jego zwolenników na Kapitol, wiele osób zaczęło żądać przemontowania filmu "Kevin sam w Nowym Jorku", w którym wystąpił. Dołączył do nich sam Macaulay Culkin.

Działania prezydenta Stanów Zjednoczonych w ostatnich tygodniach doprowadziły do zablokowania jego kont m.in. na Facebooku i Twitterze, wszczęcia procedury impeachmentu oraz żądań usunięcia go z filmu "Kevin sam w domu". Ruszyła nawet giełda nazwisk i pojawiły się samodzielne próby zastąpienia Trumpa

Macaulay Culkin o usunięciu Trumpa: Brawo

Pod jednym z takich postów sam Macaulay Culkin, który jako dziecko zagrał tytułową rolę zarówno w filmie "Kevin sam w domu" oraz w "Kevin sam w Nowym Jorku", zostawił wpis. Jeden z użytkowników Twittera zamieścił fragment produkcji z usuniętym "domowym sposobem" politykiem. "Brawo" - skomentował aktor

To nie byłby zresztą pierwszy raz, gdy coś podobnego miało miejsce - w zeszłym roku kanadyjska telewizja CBC usunęła z "Kevina samego w Nowym Jorku" scenę, w której pojawia się polityk. "Teraz ten film nie będzie już taki sam" - stwierdził w odpowiedzi prezydent USA. Jego syn Donald Trump Junior nazwał z kolei decyzję stacji "żałosną". Przedstawiciele stacji tłumaczyli natomiast, że wyemitowali okrojoną wersję, chcąc zaoszczędzić antenowy czas i zrobić więcej miejsca na reklamy i nie miało to żadnego kontekstu politycznego (tę wersję pokazywali zresztą także w 2014 roku, zanim Trump został prezydentem).

"Aktorska" przeszłość Donalda Trumpa jest dość obszerna. Oprócz filmu z Culkinem, w którym - jak po latach zdradził reżyser - zagrał samego siebie, stawiając taki warunek twórcom w zamian za możliwość kręcenia scen w należącym do niego hotelu - prawie były już prezydent USA występował w serialach ("Dni naszego życia"), programach telewizyjnych ("Praktykant"), a nawet komediach romantycznych ("Dwa tygodnie na miłość").

Zobacz wideo Donald Trump jako filmowa gwiazda. Zobacz, w jakich filmach wystąpił prezydent USA
Więcej o: